Filmy o końcu świata. Najlepsze pozycje, które trzeba zobaczyć

Filmy o końcu świata to gatunek o niesłabnącej popularności. Apokalipsa, trzęsienie ziemi, złowieszczy wirus niszczący świat, to tematy, którym lubimy poświęcać uwagę. Oto lista filmów idealna dla miłośników katastroficznego kina. Poznaj najlepsze filmy o apokalipsie

Filmy o apokalipsie – "The Quake. Trzęsienie ziemi"

"The Quake. Trzęsienie ziemi" to norweski film katastroficzny, oparty na faktach. W 1904 roku w Oslo miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 5,4 w skali Richtera. Według badań wynika, katastrofa może się nie tylko powtórzyć, a przekroczyć siłę rażenia, jakiej nie było jeszcze na Ziemi. Główny bohater jako jedyny dostrzega problem. Rusza na ratunek ludziom. Czy uda mu się uratować świat?

Filmy o zagładzie - "Wojna światów"

Filmy o zagładzie nierzadko wiążą się z przybyszami z innych planet. "Wojna światów" to film z tym właśnie motywem. Pewnego dnia na małe miasteczko w USA spada niespodziewanie meteor. Początkowo ludzie są zachwyceni zjawiskiem. Jednak jeden człowiek - doktor Clayton Forrester podchodzi do tego bez entuzjazmu. Jest nastawiony bardzo sceptycznie. Niepokój zwiększa się, kiedy zauważa, że podobne sytuacje mają miejsce w innych częściach globu. Jak się później okazuje, tajemnicze meteory, to w rzeczywistości kosmiczne kapsuły, w których ukrywają się istoty z innej planety. Planują oni rozpocząć inwazję na Ziemi i dokonać zagłady na ludzkiej rasie. W głównych rolach wystąpili: Tom Cruise, Dakota Fanning i Justin Chatwin. 

Filmy katastroficzne o końcu świata: "Pojutrze"

"Pojutrze" to jeden z ciekawszych filmów katastroficznych ostatnich lat. Jack Hall, znany klimatolog prowadzi badania na Antarktydzie. Jest on świadkiem oderwania się gigantycznego lodowca. Konsekwencje zmian klimatu zaczynają być odczuwalne. W New Delhi zanotowano opady śniegu, w Tokio pojawia się ogromny grad, przez Nowy Jork widać stada uciekających ptaków, Los Angeles nawiedzają tornada. Jack Hall postanawia wykorzystać sytuację i zawiadomić polityków i pozostałych naukowców. Na międzynarodowej konferencji dotyczącej zmian klimatycznych naświetla problem. Naukowcy dochodzą do wniosku, że zmiany klimatyczne wpływają na Prąd Północnoatlantycki. Niestety to wszystko powoduje kolejne nieszczęśliwe następstwa. W rolach głównych: Dennis Quaid, Jake Gyllenhaal i Emmy Rossum. 

Najlepsze filmy o zagładzie: "Dzień Niepodległości: Odrodzenie"

Najlepsze filmy o zagładzie często mają swoje kontynuacje. Tak jest w przypadku: "Dzień Niepodległości: Odrodzenie", który jest kontynuacją "Dnia Niepodległości" z 1996 roku. Fabuła rozpoczyna się od momentu, w którym po 20 latach od inwazji kosmitów, postanawiają oni powrócić na Ziemię. Niestety obcy posiadają bardzo silne wojska. Czy Ziemianie ochronią swoją planetę?

Najlepsze filmy o apokalipsie: "2012"

W zestawieniu najlepszych filmów o apokalipsie nie mogło zabraknąć filmu: "2012". Jest to film twórców "Dnia Niepodległości". Akcja fabularna rozpoczyna się w 2009 roku. Naukowcy odkrywają silne burze słoneczne. Według ich teorii może oznaczać to serie katastroficznych zdarzeń. Rok później w Kolumbii Brytyjskiej odbywa się szczyt państwa G8. Na spotkaniu mają zostać omówione sposoby przeciwdziałania tragicznym skutkom. Uzgodniono, że w regionie Tybetu będą budowane gigantyczne tamy i zapory. Ponadto postanowiono, że należy wybudować ogromne statki na wzór "Arki Noego". Mają być one schronieniem dla najbogatszych mieszkańców i politycznych elit. Następnie akcja filmu przenosi się do roku 2012. W zachodniej części Stanów Zjednoczonych pojawiają się liczne trzęsienia ziemi. Świadkiem tych zdarzeń jest Jackson Curtis. Podczas rodzinnej wycieczki w Yellowstone dochodzi to tragicznego trzęsienia ziemi. Rozchodzi się ono po całej skorupie ziemskiej.

Filmy o apokalipsie: "Świt żywych trupów"

Filmy o apokalipsie to także filmy z motywem zombie. "Świt żywych trupów" jest świetnym tego przykładem. Film jest kontynuacją "Nocy żywych trupów". Z grobu powstają zombie. Planują oni przejęcie władzy nad światem. Stephen – pracownik stacji telewizyjnej postanawia uciekać ze swoją narzeczoną. Dołącza do nich dwóch policjantów. Razem postanawiają ukraść helikopter i uciec do bezpiecznej kryjówki. W nadziei na przeczekanie kryzysu, ukrywają się w opustoszałym domu handlowym. Niestety okazuje się, że będą musieli oni zmierzyć się z potworami i licznymi przeciwnościami losu. Pozycja obowiązkowa dla fanów filmów o zombie

Zobacz wideo A na wakacje polecamy:
Więcej o: