"The Other Lamb". Doceniony na świecie film Małgorzaty Szumowskiej dostępny na Netfliksie

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej - "The Other Lamb", który miał światową premierę na Festiwalu w Toronto, został udostępniony na Netfliksie. Zagraniczni krytycy ocenili międzynarodową produkcję Szumowskiej w samych superlatywach.
Zobacz wideo

Małgorzata Szumowska, dwukrotna zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia festiwalu Berlinale, współpracowała przy "The Other Lamb" z autorami sukcesu oscarowego filmu "Whiplash" i kultowego hitu "Drive" - Davidem Lancasterem i Stephanie Wilcox z Rumble Films. Jej anglojęzyczny debiut spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków na Toronto International Film Festival 2019 - najważniejszej imprezie filmowej w Ameryce Północnej. Teraz mogą go obejrzeć użytkownicy Netfliksa.

Zobacz też: Netflix pokaże "Hejtera" Jana Komasy na całym świecie. W Polsce musimy poczekać >>

"The Other Lamb". Elektryzująca historia o przebudzeniu i buncie

"The Other Lamb", przetłumaczony na polski jako "Córka boga", jest mroczną opowieścią o przebudzeniu, buncie i sile kobiecej solidarności. Trzymający w napięciu thriller psychologiczny przedstawia historię Selah - młodej dziewczyny wychowanej w kulcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd. Jako oddana wyznawczyni Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale. W jego trakcie doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda. 

W roli głównej wschodząca gwiazda Hollywood – Raffey Cassidy, znana z występów w filmach "Kraina jutra", "Vox Lux”, "Zabicie świętego jelenia" oraz "Królewna Śnieżka i Łowca". Partnerują jej: Michiel Huisman, gwiazdor serialowych hitów "Gra o tron" i "Nawiedzony dom na wzgórzu" oraz Denise Gough, mająca na koncie role w filmach "Robin Hood" i "Też go kocham". Za niezwykle sugestywne i budujące nastrój grozy zdjęcia odpowiada stały współpracownik reżyserki – Michał Englert.

Scenariusz "The Other Lamb" napisała australijska scenarzystka Catherine S. McMullen i został on uhonorowany prestiżowymi nagrodami Black List i Blood List – wyróżnieniami dla najlepszego niezrealizowanego scenariusza oraz najlepszego scenariusza z gatunku thriller/dark fantasy/horror. W przeszłości nagrody te otrzymały scenariusze do takich filmów, jak: "Czarny łabędź", "Django", czy "Wilk z Wall Street".

Więcej o: