Patryk Vega zarobił 5 mln złotych na filmach i planuje kolejne

Spółki Vega Investments i Love Vega w ubiegłym roku uzyskały milionowe przychody. Reżyser Patryk Vega zapowiedział prace nad kolejnymi filmami takimi jak: "Warsaw Lovers", "Pitbull. Królowa chuliganów" i "Uchodźcy".

Jak podaje portal WirtualneMedia.pl w 2019 roku spółki Love Vega i Vega Investments zanotowały kolejno 8,4 mln zł i 5,01 mln złotych przychodu. Zysk netto w przypadku tych spółek wyniósł natomiast 3,46 mln i 1,54 mln złotych netto. Firmy te odpowiadają między innymi za realizację "Polityki", "Bad boya" oraz dystrybucję filmu "Kobiety mafii 2".

Patryk Vega zapowiada produkcję kolejnych filmów

"Polityka" sfinansowana została z wpłat inwestorów zewnętrznych, które wyniosły 8,79 mln złotych. Łącznie film przyniósł 13,85 mln złotych przychodów, z czego na inwestorów przypadło 6,92 mln zł. 

Spółka poinformowała też o przygotowaniach do kolejnego filmu Patryka Vegi. "Warsaw Lovers" mają trafić do kin 14 lutego 2021 roku. W sprawozdaniu drugiej spółki: Vega Investments, poinformowano o podpisaniu umów z inwestorami na realizację takich filmów jak: "Pitbull. Królowa chiluganów", "SSAP", "Uchodźcy" i "Znak równości". W trakcie realizacji jest też produkcja "Small World", która opowiada o handlu dziećmi.

Zobacz wideo "Small World" - zapowiedź nowego filmu Patryka Vegi. Adamczyk ściga handlarzy dziećmi

W sprawozdaniach nie zawarto na razie informacji dotyczących spółek i ich sytuacji w związku z epidemią koronawirusa. - Ze względu na znaczną dynamikę rozwoju sytuacji nie jest obecnie możliwe przedstawienie precyzyjnych danych liczbowych, dotyczących potencjalnego jej wpływu na jednostkę.  Ewentualny wpływ zostanie uwzględniony w księgach rachunkowych i sprawozdaniu finansowym za rok 2020 - napisano w komunikacie Vega Investments.

Więcej o: