"Dziewczyny z Dubaju". W rolach głównych wystąpią m.in. Olga Kalicka i Katarzyna Sawczuk

Powstaje ekranizacja reportażu Piotra Krysiaka "Dziewczyny z Dubaju". Serwis Pudelek.pl dowiedział się, kto zagra tytułowe dziewczyny - w obsadzie znalazły się m.in. Olga Kalicka i Katarzyna Sawczuk. Na drugim planie mają się natomiast pojawić "wybitni polscy aktorzy".
Zobacz wideo

"Dziewczyny z Dubaju" to reportaż autorstwa Piotra Krysiaka, który ukazał się w 2018 roku. Historia Polek, które świadczyły usługi seksualne na Bliskim Wschodzie, wstrząsnęła krajem. Były wśród nich m.in. modelki, celebrytki, finalistki konkursów piękności i artystki. Prawa do ekranizacji książki wykupili Dorota Doda Rabczewska i jej mąż Emil Stępień. Pomysłodawcą i współautorem scenariusza jest Mitja Okorn, a za reżyserię odpowiada Maria Sadowska ("Sztuka kochania"). Pudelek.pl dotarł do informacji, kto zasilił obsadę nadchodzącej produkcji.

Zobacz też: Patryk Vega zarobił 5 mln złotych na filmach i planuje kolejne >>

Sawczuk, Kalicka, Karczmarczyk i Gałązka jako "dziewczyny z Dubaju"

Jedna z osób pracujących nad filmem zdradziła serwisowi Pudelek.pl, że pandemia koronawirusa nie wpłynęła na działania twórców, bo w tym czasie m.in. powstawał scenariusz. Producenci znaleźli dystrybutora i ustalono datę premiery. Niedługo ruszą zdjęcia, z których część "rzeczywiście będzie kręcona w Dubaju, niektóre na południu Europy, a niektóre wnętrza tu, na miejscu".

Nadal kompletowana jest obsada, jednak wiadomo, że w tytułowe "dziewczyny z Dubaju" wcielą się Anna Karczmarczyk, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka i Paulina Gałązka. Informator dodał: - W rolach drugoplanowych pojawią się wybitni polscy aktorzy. Pod uwagę brane są takie nazwiska jak Grażyna Szapołowska, Bogusław Linda czy Kinga Preis.

W styczniowym wywiadzie dla "Wprost" reżyserka Maria Sadowska wyjaśniła, że w odróżnieniu od autora reportażu "Dziewczyny z Dubaju" nie chce potępiać kobiet, które zdecydowały się na życie prostytutek świadczących usługi dla arabskich szejków: 

Mam inną ocenę tych zdarzeń. Chcę uniknąć oceniającego spojrzenia. Nie chcę patrzeć na nie z góry. Próbuję zrozumieć ich motywacje (...). Wszystkie dziewczyny wiedziały, na co się piszą. Wiele z nich traktowało tę możliwość jako pewien rodzaj wyzwolenia. To nie były tylko prostytutki, ale też znane modelki, piosenkarki, hostessy, stewardessy. Książę Santo był pięknym, cudownie zbudowanym, szarmanckim i uroczym mężczyzną. Ale jak to mówią: miłe złego początki…

Sadowska zdradziła, że historia, którą opowie w filmie, skupi się na jednej bohaterce. Jej wątek zostanie złożony z opowieści wielu kobiet. Główna postać filmu o "dziewczynach z Dubaju" to osoba pochodząca z małej miejscowości, która z czasem staje się luksusową panią do towarzystwa, a w końcu stręczycielką sprowadzającą Polki na Bliski Wschód: 

Zawsze lubiła seks, więc uznaje tę przygodę za pewien rodzaj emancypacji i szansy na lepsze życie. Z czasem przejmuje kontrolę nad biznesem. Postanawia udowodnić sobie i innym, że Polki też potrafią odnaleźć się "na salonach". (...) Sprytna dziewczyna sprawia, że Polki są uwielbiane, podziwiane, pożądane. Bo bogaczom z Bliskiego Wschodu nie chodziło tylko o seks, ale też o ciekawe towarzystwo. Piętnaście lat temu portale społecznościowe dopiero zaczynały działać, więc zwerbowanie dziesiątek kobiet, które spełniałyby kryteria szejków, było logistycznym wyzwaniem.

Dodaje, że z usług dziewczyn korzystali nie tylko szejkowie, ale też "szanowani i poważani ludzie ze świata sportu, polityki i biznesu". We wpisie na Instagramie zapewniła, że scenariusz, który napisał Mitja Okorn "zapiera dech w piersiach". 

 
Więcej o: