Netflix opanowany przez "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Film numerem jeden w Polsce

Film "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" bardzo szybko zyskał uznanie wśród użytkowników platformy Netflix. Ich opinie dobitnie świadczą o tym, że pozycja w ścisłej czołówce polskich produkcji nie jest dziełem przypadku.

W ostatnich miesiącach polska kinematografia nie obdarzyła widzów filmami, które na długo mogłyby zapaść w ich pamięci w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wszechobecna krytyka wobec takich produkcji, jak "365 dni" czy "W lesie dziś nie zaśnie nikt" pokazuje, że siłą rzeczy oczekiwania, jakie są stawiane względem rodzimego kina spadają. Produkcja w reżyserii Macieja Kawulskiego nieco zmienia to postrzeganie.

Netflix. "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", czyli połączenie miłości i sportu

Film, który swoją premierę miał w grudniu 2019 roku opowiada historię najniebezpieczniejszego gangstera w Polsce, który za wszelką cenę dąży do zdobycia władzy i uzyskania niezwykle imponującego statusu finansowego. Jego świata z jednej strony obraca się wokół interesów i przemocy, a z drugiej liczą się dla niego przyjaciel i ukochana kobieta.

Akcja toczy się w latach 70. XX wieku, kiedy to Bohater odkrywa swój zaciąg od adrenaliny. Z czasem jego zachowaniem coraz bardziej zaczynają kierować pieniądze i żądza władzy. Kiedy zaczyna budować swoją renomę, wraz z przyjacielem buduje własną organizację przestępczą. Rozwój jego losów dobitnie pokazuje, jak ważne w życiu człowieka są miłość i przyjaźń, nawet w najtrudniejszych czasach.

Początki reżysera w branży i od razu sukces

Na początku 2019 roku premierę miał film "Underdog", za którego stworzeniem stał przedsiębiorca i współzałożyciel federacji KSW, Maciej Kawulski. Produkcja doczekała się sporej liczby pozytywnych opinii i choć mocno zauważalne w niej były pewne uchybienia czy niezrozumiałe wątki, to jak na osobę reżysera i fakt jego debiutu w tej roli można było stwierdzić, że film jak najbardziej się wybronił.

Następna produkcja Kawulskiego doczekała się jeszcze lepszych recenzji. "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" obecnie jest numerem jeden dla polskich użytkowników Netfliksa, bijąc rekordy popularności. Ci, którzy mieli już przyjemność poznać historię Bohatera zgodnie twierdzą, że produkcja zdecydowanie odróżnia się od filmów Patryka Vegi, z którym niekiedy była porównywana, natomiast wszelkie błędy czy brak spójności nadrabiane są pasją i odwagą reżysera.

<<Reklama>> Książka "Jak zostałem gangsterem" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: