HBO pokazał nowy zwiastun serialu "Kraina Lovecrafta". Walka z rasizmem i potworami

HBO zaprezentowało kolejny zwiastun serialu "Kraina Lovecrafta". O tej produkcji może być głośno, bo odpowiada na aktualne nastroje społeczne - to opowieść o rasizmie w USA polana fantastycznym sosem.

Z zapowiedzi serialu "Kraina Lovecrafta" wynika, że to opowieść z pogranicza dramatu i horroru. Jego akcja rozgrywa się w latach 50. w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Główny bohater serialu przemierza USA po to, aby znaleźć zaginionego ojca. W czasie tej niełatwej podróży będzie musiał zmierzyć się zarówno rasistowskim terrorem białej Ameryki, jak i potworami wyrwanymi ze stron prozy H.P. Lovecrafta.

Kilka tygodni temu HBO opublikowało pierwszy zwiastun "Krainy Lovecrafta". W ostatnim czasie pojawił się także jego teaser, który publikujemy poniżej. 

 

"Kraina Lovecrafta". HBO odniesie sukces?

Najnowszy serial HBO został oparty na wydanej zaledwie kilka lat temu powieści Matta Ruffa o tym samym tytule. Adaptacją książki zajęli się Misha Green, J.J. Abrams oraz Jordan Peele. Ten ostatni jest twórcą takich horrorów poruszających kwestie rasowe jak "Uciekaj" czy "To my". Obie te produkcje spotkały się z dużym uznaniem widzów i krytyków. Książka Matta Ruffa była reklamowana jako "kalejdoskopowy portret rasizmu - przerażającego widma, które wciąż nas prześladuje". Biorąc pod uwagę obecną sytuację społeczną w Stanach Zjednoczonych, można się spodziewać, że "Kraina Lovecrafta" odniesie spory sukces.

Zobacz wideo Popkultura odc. 40
Więcej o: