Najlepsze filmy 2019 - które pozycje zasługują na miano prawdziwych hitów?

Najlepsze filmy 2019 roku to pozycje obejmujące swoją tematyką bardzo różne gatunki. To nie tylko efektowne dramaty, mrożące krew w żyłach horrory czy bawiące do łez komedie w gwiazdorskiej obsadzie, ale i pełne ciepła filmy familijne.

Rok 2019 obfitował w wiele filmowych wydarzeń. Na wyjątkową propozycję specjalnie dla siebie mogli liczyć entuzjaści mocnych wrażeń, silnych wzruszeń, a także szukających czegoś dla całej rodziny. ''Joker'', ''Czarownica 2'', ''To my'' – to tylko nieliczne spośród tytułów, które królowały na ekranach. Podpowiadamy, na jakie filmy trzeba koniecznie zwrócić uwagę i nadrobić ewentualne zaległości.

Zobacz też: Filmy o wirusach. TOP5 filmów z ostatnich lat

Najlepsze filmy 2019: dramaty

Najlepsze filmy 2019 roku w kategorii ''dramat filmowy'' to naprawdę spora grupka pozycji zasługująca na uwagę widzów. Ci, którzy szczególnie przepadają za przepełnionymi realizmem historiami o bardzo różnym zabarwieniu, powinni koniecznie zapoznać się z propozycjami z tych dwunastu miesięcy.

Fani komiksów DC doczekali się wreszcie historii poświęconej wyłącznie najsłynniejszemu przestępcy z tego uniwersum, a zarazem głównemu wrogowi Batmana. Nie jest to jednak pozycja wyłącznie dla entuzjastów kina superbohaterskiego, ponieważ Todd Phillips, snując swoją opowieść, stworzył dogłębne studium postaci, które zaimponuje także widzom nieznającym zupełnie komiksowych realiów. Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) jest komikiem, który pracuje jako klown, a jego życie nie należy do specjalnie kolorowych. Jest samotny, nikt z otoczenia go nie rozumie, a po pracy opiekuje się chorą matką. Chciałby sprawić, by inni śmiali się z jego dowcipów, jednak coś sprawia, że nie udaje mu się tego osiągnąć. Seria niepowodzeń i niezrozumienie otoczenia powoli prowadzi go do szaleństwa, którego skutki mogą być bardzo niebezpieczne.

Inne dramaty filmowe z 2019 roku, zasługujące na uwagę, to także:

Najlepsze filmy 2019: komedie

Najlepsze filmy 2019 roku to także komedie. Choć to nie tylko klasyki tego gatunku, na pewno część z nich zwróciła uwagę nawet tych bardziej wymagających widzów. Tematyka była dosyć różna, więc można było śmiało dopasować coś do gustu konkretnego odbiorcy.

 • ''Na noże'', reż. Rian Johnson

Ta historia to zabawna komedia z wyraźnie zarysowanym wątkiem kryminalnym, bo to właśnie o zbrodnię w niej chodzi. Ciało znanego pisarza, Harlana Thrombey’a (Christopher Plummer), zostaje odnalezione w jego posiadłości. Thrombey, jako głowa rodziny, miał sporo krewnych, a przede wszystkim dzieci. Mimo tego, w ostatnim czasie towarzyszyła mu jedynie wierna przyjaciółka Marta (Ana de Armas), będąca jednocześnie pielęgniarką. Do domu przyjeżdżają potomkowie rodu Thrombey, by poznać zmiany, jakie w testamencie wprowadził przed śmiercią Harlan. Tak naprawdę każde z nich mogło skorzystać na jego śmierci. Czy jednak wśród nich znajduje się zabójca?

Inne ciekawe komedie z 2019 roku to chociażby:

 • ''Jojo Rabbit'', reż. Taika Waititi
 • ''Historia małżeńska'', reż. Noah Baumbach
 • ''(Nie)znajomi'', reż. Tadeusz Śliwa
Zobacz wideo Popkultura odcinek 40

Najlepsze filmy 2019: horrory

Wśród najlepszych filmów z 2019 roku nie zabrakło także przerażających historii specjalnie dla tych, którzy przepadają za dreszczykiem adrenaliny podczas seansu. Te dwanaście miesięcy naprawdę obfitowało w historie przepełnione grozą. Aż trudno się zdecydować, co obejrzeć w pierwszej kolejności!

 • ''To my'', reż. Jordan Peele

Ta historia rozpoczyna się całkiem niewinnie. Adelaide Wilson (Lupita Nyong’o) wraz ze swoją rodziną wybiera się na wakacje w okolicę, w której dorastała. Kobietę, jak widz zdążył się zorientować ze sceny otwierającej film, dręczy trauma z przeszłości, a na miejscu wspomnienia niespodziewanie odżywają. Adelaide stara się zrelaksować, spędzając czas na plaży wraz z rodziną i przyjaciółmi, jednak nie może oprzeć się złudzeniu, że coś jest nie tak, a ona popada w paranoję. Kiedy nastaje wieczór, a cała rodzina Wilsonów, chciałoby się powiedzieć, jest już bezpieczna w domu, na podjeździe niespodziewanie pojawiają się cztery tajemnicze postacie. Od tej chwili rozpoczyna się prawdziwy koszmar.

Co jeszcze powinni obejrzeć wszyscy entuzjaści strachu?

 • ''To - rozdział 2'', reż. Andres Muschietti
 • ''Midsommar. W biały dzień'', reż. Ari Aster
 • ''Lighthouse'', reż. Robert Eggers
 • ''Laleczka'', reż. Lars Klevberg
 • ''Brightburn: Syn ciemności'', reż. David Yarovesky
 • ''Prodigy. Opętany'', reż. Nicholas McCarthy

Najlepsze filmy 2019: kino familijne

Wśród premier filmowych z 2019 roku nie mogło oczywiście zabraknąć obrazów dla całej rodziny. W ciągu tego roku nie były to jednak wyłącznie propozycje animowane, ale także filmy aktorskie.

Nieco bardziej mroczna historia o śpiącej królewnie wywołała pozytywne emocje zwłaszcza w grupie nieco starszych dzieci, choć filmowa opowieść wciągnęła także dorosłych widzów. Tym razem przyszedł czas na kontynuację losów Diaboliny (Angelina Jolie). Jej podopieczna, Aurora (Elle Fanning), przyjmuje oświadczyny księcia Phillipa (Harris Dickinson). Wspólnie z Diaboliną udają się do zamku królewskiego, gdzie zostały zaproszone. Szybko jednak okazuje się, że matka Phillipa (Michelle Pfeiffer) ma swoje własne plany wobec Aurory. Tymczasem Diabolina, przyparta do ściany, musi się bronić, po raz kolejny mierząc się z niezrozumieniem tych, których kocha.

Co jeszcze warto obejrzeć?

 • ''Król Lew'', reż. Jon Favreau
 • ''Dumbo'', reż. Tim Burton
 • ''Kraina Lodu 2'', reż. Jennifer Lee, Chris Buck
 • ''Aladyn'', reż. Guy Ritchie
 • ''Toy Story 4'', reż. Josh Cooley
 • ''Jak wytresować smoka 3'', reż. Dean DeBlois
 • ''O psie, który wrócił do domu'', reż. Charles Martin Smith

Zobacz też: Filmy, które warto obejrzeć - polecamy ciekawe i nowe tytuły na VOD

Więcej o: