"Matrix 4". Keanu Reeve zdradził co skłoniło go do udziału w kolejnej części filmu

Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss w ostatnim wywiadzie skomentowali swoje wrażenia na temat kontynuacji serii "Matrix". Według aktorów scenariusz jest cudowny i tym bardziej zachęcił ich do pracy na planie tej produkcji.

Ostatni film z trylogii "Matrix" wydany został niemal dwie dekady temu. Czwarty film z serii zapowiedziany został przez Lanę Wachowski, a udział w projekcie potwierdziły także aktorzy, którzy wcielali się w główne postacie poprzednich serii. W wywiadzie dla "Empire" Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss pochwalili twórców za ciekawy scenariusz.

Keanu Reeves komentuje "Matrix 4": Piękny scenariusz i równie wspaniała historia

- Lana Wachowski napisała piękny scenariusz i równie wspaniałą historię. To jedyny powód, dla którego zdecydowałem się na udział w filmie. To niesamowite uczucie móc znów pracować z Laną. Coś specjalnego. Moim zdaniem ta historia ma coś ważnego do powiedzenia i każdy wyciągnie z niej coś dla siebie - powiedział Keanu Reeves.

Zobacz wideo "Matrix" - efekty specjalne zostały nagrodzone Oscarem

- Kiedy ten scenariusz trafił do mnie z całą jego niesamowitą głębią, nieskazitelnością i najwyższym kunsztem, jaki można sobie wyobrazić, pomyślałam, że to prawdziwy dar. Byłam nim bardzo podekscytowana - powiedziała z kolei Carrie-Anne Moss. Aktorzy dodali, że nie spodziewali się, że jeszcze raz spotkają się na planie serii tych filmów.

"Matrix" (1999), "Matrix Reaktywacja" (2003) i "Matrix Rewolucje" (2003) zarobiły w sumie ponad 1,6 mld dolarów na całym świecie. Scenariusz czwartej części opracowany został przez Lanę Wachowski, Aleksandra Hemona i Davida Mitchella. Za produkcje odpowiedzialne są studia Warner Bros i Village Roadshow. Pierwsza wytwórnia ma nadzieję, że prace nad nową częścią filmu zostaną wznowione jeszcze w lipcu tego roku. Film realizowany ma być w Berlinie, chociaż pierwsze ujęcia kręcone były w San Francisco. Zgodnie z zapowiedziami film ma trafić do kin 21 maja 2021 roku.

Więcej o: