"Wyprawa na Księżyc". Kosmiczna i pełna miłości animacja laureata Oscara jesienią na Netfliksie

Zdeterminowana i bystra dziewczynka buduje rakietę, aby wyruszyć w kosmos i udowodnić, że legendarna bogini Księżyca istnieje naprawdę. Jej wyprawa obiera jednak nieprzewidziany kurs i prowadzi ją do niezwykłej krainy pełnej dziwacznych stworzeń. Nadchodząca animacja Netfliksa "Wyprawa na Księżyc" zapowiada moc wzruszeń i zabawy dla całej rodziny.
Zobacz wideo

Fei Fei, główna bohaterka "Wyprawy na Księżyc", to rezolutna dziewczynka, która niespodziewanie musi się pogodzić ze stratą ukochanej mamy. W pamięci Fei Fei ciągle żywa jest opowiadana wielokrotnie przez mamę historia o bogini Księżyca, wyczekującej na utraconą miłość. Dziewczynka postanawia zbudować rakietę i udowodnić całemu światu, że bogini istnieje naprawdę. Kiedy trafia na dobry trop i udaje się jej wystartować, eskapada niespodziewanie zmienia kurs.

 

Zobacz też: Netflix prezentuje nowy wierszyk Jaskra: "Wiedźmin i jego boski bard wnet powrócą na plan" >>

"Wyprawa na Księżyc". Pełnometrażowy debiut laureata Oscara

Reżyserem "Wyprawy na Księżyc" jest Glen Keane, ceniony animator Disneya. Do jego najpopularniejszych "ożywionych" przez niego postaci należą syrenka Ariel ("Mała syrenka"), Bestia ("Piękna i Bestia") oraz Aladyn. Keane jest laureatem Oscara za film krótkometrażowy "Dear Basketball", stworzony we współpracy ze Kobe Bryantem.

Autorką scenariusza "Wyprawy" jest Audrey Wells, która napisała go jako list miłosny i pożegnalny dla swojego męża i córki. Scenarzystka zmarła w 2018 roku na raka. Sandra Oh, która jest częścią anglojęzycznej obsady dubbingowej, była bliską współpracowniczką Wells i powiedziała, że skoro wystąpiła w jej pierwszym filmie (tytuł), musiała się pojawić również w ostatnim. Sandra Oh towarzyszy Cathy Ang (Fei Fei), Phillippie Soo (Chang'e), Robertowi G. Chiu (Chin), Kenowi Jeongowi (Gobi), Johnowi Cho (Tata), Ruthie Ann Miles (Mama), Margaret Cho (Ciocia Ling), Kimiko Glenn (Ciocia Mei) i Arttowi Butler (Wujek).

John Cho podkreślił, że "Wyprawa" to dla niego wyjątkowy film, bo w ciepły i szczególny sposób przedstawia motyw azjatyckiej rodziny. - Trudno znaleźć filmy reprezentujące kulturę azjatycką, a zwłaszcza dynamikę rodziny, jako coś, co nie jest uciążliwe, związane ze wstydem, przymusową pobożnością albo koniecznością robienia rzeczy, których nie chcesz robić. Ta historia opowiada o azjatyckiej rodzinie pełnej miłości. Dzięki temu ten film ma serce, i to w nim uwielbiam - powiedział aktor.

Premiera "Wyprawy na Księżyc" jest zaplanowana na jesień 2020.

Więcej o: