Netflix zapowiada "Erotica 2022". Pierwszy polski film platformy już tej jesieni

Netflix ujawnił, że jesienią 2020 roku zadebiutuje "Erotica 2022" - pierwszy polski film wyprodukowany specjalnie dla streamingowego giganta. "Erotica" to antologia stworzona przez pięć reżyserek, które przeniosły na ekran historie napisane przez pięć uznanych polskich pisarek, w tym m.in. przez laureatkę Nagrody Nobla Olgę Tokarczuk.
Zobacz wideo

Olga Chajdas, Anna Jadowska, Kasia Adamik, Jagoda Szelc oraz Anna Kazejak - oto pięć reżyserek, które podjęły się opowiedzenia językiem filmu opowieści pióra pięciu świetnych pisarek. Ich grono tworzą (odpowiednio): Gaja Grzegorzewska, Grażyna Plebanek, Joanna Bator, Ilona Witkowska i Olga Tokarczuk. Owocem współpracy pań jest "Erotica 2022", która pojawi się na Netfliksie jeszcze w tym roku. O czym opowie film?

Zobacz też: "W głębi lasu". Harlan Coben o drugim sezonie: To nie byłoby fair wobec widzów >>

"Erotica 2022". Niby sztuczna, a jednak bliska nam rzeczywistość

- "Erotica 2022" przedstawia rzeczywistość podobną do naszej, chociaż znacznie bardziej opresyjną wobec kobiet i surrealistyczną. Wydarzenia ukazane w filmie mogłyby jednak zdarzyć się dziś i to jest najbardziej niepokojące - mówią o projekcie twórczynie. We wspólnym oświadczeniu uchylają rąbka tajemnicy:

W świecie, w którym kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność tłamszona, pięć bohaterek stawia czoła rzeczywistości pełnej absurdów, niezdrowych relacji, braku prawdziwych emocji i samotności. Obraz przedstawiony w filmie jest sztuczny, lecz bardzo wiarygodny i przypominający czasy, w których obecnie żyjemy.

W filmie występują m.in.: Małgorzata Bela, Agnieszka Żulewska, Julian Świeżewski, Agata Buzek, Andrzej Konopka, Sebastian Stankiewicz, Monika Pikuła, Ignacy Liss, Sara Celler Jezierska i Sebastian Pawlak. Producentką filmu jest Marta Lewandowska ze studia filmowego Friends with Benefits.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery - wiadomo jednak, że trzeba będzie poczekać do tegorocznej jesieni.

Więcej o: