Netflix będzie miał animowany serial w świecie cyberpunk 2077. CD Projekt zapowiedział "Cyberpunk: Edgerunners"

Netflix w kooperacji z polskim studiem CD Projekt Red wyprodukuje serial animowany, którego akcja będzie miała miejsce w uniwersum Cyberpunk. Bezpośrednio za serial odpowiadać będzie uznane japońskie studio Trigger. "Cyberpunk: Edgerunners" zadebiutuje w 2022 r.

Zaledwie w zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że na premierę długo oczekiwanej gry "Cyberpunk 2077", fani będą musieli poczekać dwa miesiące dłużej. Premierę produkcji przełożono z 17 września na 19 listopada. CD Projekt Red przygotował jednak niespodziankę, informując o pracach nad serialem animowanym w uniwersum gry.

"Cyberpunk: Edgerunners" na Netflix - nowy serial animowany w uniwersum gry "Cyberpunk 2077"

"Cyberpunk: Edgerunners" opowie historię niezwiązaną z głównym wątkiem fabularnym gry. Przez 10 odcinków będziemy mogli śledzić losy młodego chłopaka z ulicy, który musi poradzić sobie z życiem w wypełnionym technologią świecie Night City. Nasz bohater porzuci swój dotychczasowy świat i, ryzykując życiem, stanie się działającym na granicy prawa najemnikiem (edgerunner), zwanym również cyberpunk.

Twórcy serialu zapewniają, że nie chcą kopiować gry. "Cyberpunk: Edgerunners" będzie osobną produkcją, która może się jednak sprawdzić jako wprowadzenie do produkcji polskiego studia, ale również do samego gatunku cyberpunk.

Serial zostanie stworzony przez japońskie studio Trigger, twórcę takich seriali jak "Kill la Kill" czy "Little Witch Academia". Serial wyreżyseruje Hiroyuki Imais, a scenariusz napiszą Yoshiki Usa oraz Masahiko Otsuka. Muzykę napisze Akira Yamaoka, który jest najlepiej znany ze stworzenia ścieżki dźwiękowej do serii "Silent Hill".

 
Więcej o: