Chociaż zgodnie z przepisami kina mogły wznowić działalność 6 czerwca (taką możliwość wprowadziła tzw. tarcza antykryzysowa 4.0), to większość dużych sieci opóźniła ponowne otwarcie. Wpływ na to miało m.in. przystosowanie lokali do reżimu sanitarnego, ale przede wszystkim oczekiwanie na decyzje dystrybutorów dotyczące premier kinowych.
Od 3 lipca w kinach Helios możliwe będzie wykupienie seansu na wyłączność i obejrzenie wybranego przez siebie filmu (z listy najciekawszych tytułów ostatnich miesięcy) w gronie przyjaciół i rodziny. Po uprzednim zakupie seansu (on-line, w aplikacji, kiosku lub kasie), decyzję dotyczącą tytułu trzeba będzie przekazać obsłudze kina przed rozpoczęciem pokazu. Seanse prywatne odbywać się będą w tradycyjnych oraz w salach Helios Dream (za dodatkową opłatą).
Oczywiście, choć w seansie może wziąć udział jedna osoba lub spora grupa przyjaciół, trzeba przestrzegać wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Liczba widzów nie może być większa niż połowa miejsc dostępnych w sali. Cena minimalna Seansu Prywatnego (do 20 widzów w sali) wynosi 200 złotych. W przypadku zakupu seansu przez internet, doliczana jest opłata internetowa.
A jeśli ktoś marzy o tym, by zobaczyć klasykę kina na dużym ekranie, będzie mógł to zrobić od 7 lipca do 29 września. Z oczywistych względów w najbliższych miesiącach premier kinowych będzie mniej niż zazwyczaj latem, ale można nadrobić zaległości lub przypomnieć sobie jedne z najważniejszych tytułów w historii kina.
W cyklu Złota Kolekcja Filmowa seanse będą odbywały się we wtorki o 13, a w wybranych kinach o 18. Wśród 14 produkcji znalazły się: "Śpiewak Jazzbandu" z 1927 roku, a "Tramwaj zwany pożądaniem", "Deszczowa piosenka", "Buntownik bez powodu", "Rio Bravo", "Co się zdarzyło Baby Jane?", "Mechaniczna pomarańcza", "Lśnienie", "Kolor purpury", "Imperium Słońca", "Co się wydarzyło w Madison County", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" i "Casablanca". Bilety na te seanse będą kosztowały 10 złotych. Helios planuje także powrót takich cykli jak Filmowe Poranki, Kino Konesera, Kultura Dostępna, Kino Kobiet oraz NMF.
Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów - ma 49 kin, a w nich 277 ekranów i 53 tysiące miejsc. Po ponownym otwarciu do sal kinowych wejdzie oczywiście mniej osób, a ci, którzy zdecydują się na seans, muszę pamiętać o zachowaniu środków bezpieczeństwa. Na terenie kina obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust i nosa. Widzowie powinni także zachować odległość minimum 1,5 metra, np. w kolejkach po bilety. Obostrzenia będą dotyczyły także punktów gastronomicznych. Natomiast pracownicy Heliosa mają nosić przyłbice, a co godzinę odkażać hol kina, stoliki oraz toalety. Po każdym seansie sale kinowe będą wietrzone i dezynfekowane.