Paris Jackson wcieli się w "Jezusa-lesbijkę". W sieci petycja: Wstrzymać dystrybucję tego bluźnierczego filmu

Paris Jackson, córka Michaela Jacksona, niebawem pokaże się na dużym ekranie w produkcji "Habit". Gra tam Jezusa, którego postać rzekomo ma zostać przedstawiona jako lesbijka. Przeciwnicy tego pomysłu utworzyli petycję o wstrzymanie się z dystrybucją filmu - podpisało ją już ponad 275 tys. osób.
Zobacz wideo

Jak zapowiedzieli twórcy "Habit", fabuła thrillera skupi się na młodej imprezowiczce (w tej roli Bella Thorne), która zostaje uwikłana w szemraną sprawę związaną z handlem narkotykami i wpada na pomysł uniknięcia kłopotów dzięki przebraniu się za zakonnicę. Gdzie w tym wszystkim postać, w którą ma się wcielić Paris Jackson? Grana przez Thorne bohaterka ma fetysz Jezusa - w "Habit" będzie on mieć twarz Jackson, co wzbudziło nie lada kontrowersje.

Petycja przeciwko filmowi z Paris Jackson. "Otwórzmy ludziom oczy na fobię wobec chrześcijan"

Na stronie Change.org pojawiła się petycja, która odpowiada na doniesienia, że Jezus w wydaniu Paris Jackson ma być lesbijką. W krótkim apelu, podpisanym do tej pory przez niewiele ponad 275 tys. osób, czytamy:

Wkrótce ma się pojawić nowy bluźnierczy film, przedstawiający Jezusa jako lesbijkę. W "Habit" występuje Paris Jackson, który gra rolę "Jezusa-lesbijki". Dystrybutorzy jeszcze nie wykupili do niego praw, dlatego prosimy o szerzenie świadomości i o otworzenie oczu na fobię wobec chrześcijan, która jest obecnie rozpowszechniana, ale jakimś sposobem akceptowana i chwalona przez społeczeństwo.

Petycję w tym samym tonie nieco wcześniej napisała chrześcijańska organizacja One Million Moms, której celem było przekonanie Elevated Films, studia odpowiedzialnego za produkcję, żeby nie wypuszczał "Habit" do kin. Pod ich apelem znalazły się ponad 73 tys. podpisów. "Ta firma nigdy nie wyprodukowałaby filmu, który w podobny sposób znieważałby proroka Mahometa" - stwierdziły członkinie organizacji. Elevated Films ma na koncie takie tytuły jak m.in. "Dallas Buyers Club", "Kamerdyner", "Elvis i Nixon" czy "Blue Valentine". Jak na razie ani studio, ani twórcy nie skomentowali żadnej z petycji.

Paris Jackson jako Jezus w filmie "Habit". W filmie pojawią się gwiazdy rocka

Oprócz Belli Thorne i Paris Jackson w filmie, który wyreżyserowała Janell Shirtcliff, zagrają również Gavin Rossdale, znany jako wokalista i gitarzysta zespołu rockowego Bush, chińska wokalistka Josie Ho oraz Alison Mosshart z grupy The Kills. Warto wspomnieć, że autorska muzyka nie jest obca samej Paris Jackson, która gra i śpiewa w rockowym zespole The Soundflowers. W rozmowie z serwisem Entertainment Weekly producent Donovan Leitch zdradził, że w obsadzie można się spodziewać innych muzyków, bo twórcy "wypełnili film gwiazdami rocka i zadbali o to, żeby miał mocny, rockowy soundtrack".

Na ten moment nie wiadomo, kiedy (i czy w ogóle) odbędzie się premiera "Habit".

Więcej o: