Helios ponownie przyjmie kinomaniaków. Od kiedy kino będzie otwarte? Co będzie można obejrzeć?

Po długim okresie wyczekiwania, miłośnicy filmów mają w końcu powody do zadowolenia. Sieć kin Helios zapowiedziała, że drzwi dla gości ponownie będą otwarte, w związku z czym przygotowano specjalną ofertę.

Wiele sieci kin w Polsce, pomimo takiej możliwości w dalszym ciągu nie zdecydowała się na wznowienie działalności. Kina Helios, należące, podobnie jak serwis Gazeta.pl, do grupy Agora są jednymi z pierwszych, które otworzyły się na kinomaniaków.

Wracają filmowe hity. Bilety już od 10 zł

Przywrócenie działalności kin sieci Helios zostało zatytułowane hasłem "Nowe otwarcie, te same emocje". W mediach społecznościowych z kolei informacje na ten temat pojawiają się pod hashtagiem #WracamyNaEkrany. Specjalna oferta zawiera przede wszystkim możliwość obejrzenia najnowszych produkcji, ale także Złotej Kolekcji Filmowej. Bilety na filmy w ramach tej oferty będą kosztowały tylko 10 zł.

Prezes Helios S.A. Tomasz Jagiełło zdradził, z jakich powodów sieć Helios otworzyła się na gości. - Po pierwsze, uważam, że kino obecnie, ze wszystkimi środkami bezpieczeństwa, jest miejscem o wiele bezpieczniejszym niż dziesiątki miejsc, które większość z nas odwiedza każdego dnia. Po drugie zarówno my jak i widzowie potrzebujemy czasu, aby nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości - powiedział.

Jagiełło zapowiedział również, że okres wakacyjnym będzie dla sieci momentem przygotowania do okresu, w którym na ekranach będą debiutowały wielkie premiery z Hollywood. - By ułatwić ten proces naszym widzom, przygotowaliśmy ofertę seansów prywatnych, podczas których w wyłącznie w gronie swoich najbliższych obejrzą wybrany przez siebie film. Do tego przywitamy kinomanów w naszej sieci wieloma nowościami, w tym atrakcyjnym cennikiem, wyjątkowymi projektami specjalnymi oraz niespodziankami muzycznymi. Liczymy także na polskie produkcje filmowe, które zawsze cieszą się dużą popularnością wśród naszych widzów - powiedział prezes Helios S.A.

Wiele sieci wciąż czeka z otwarciem. Niektóre otworzyły część placówek

Helios jest niewątpliwie jednym z wyjątków na polskim rynku. Wiele sieci i kin w dalszym ciągu nie otworzyło swoich drzwi dla gości, nie podając przy tym ostatecznej daty powrotu do realizacji seansów. ""Szykujemy dla Was wszystko: siedzenia, popcorn i najlepsze filmy. Oznacza to jednak, że potrzebujemy więcej czasu, żeby wszystko się udało. O tym, kiedy otwieramy Cinema City, powiadomimy wkrótce" - brzmi komunikat sieci Cinema City.

Częściowo na klientów otworzyło się z kolei Multikino. Prezes spółki Paweł Świst przekazał, że powodem tego są opóźnienia światowych premier, takich jak "Nieobliczalny" i "Tenet i Mulan". Sieć uruchomiła niektóre ze swoich placówek 19 czerwca, czyli w dniu, w którym zostały zniesione pierwsze restrykcje.

Helios ponownie otwarty od 3 lipca

3 lipca jest dla fanów sieci Helios dniem szczególnym, bowiem to właśnie wtedy otwarta została większość kin. Łącznie otwarte będą 42 z 49 placówek w całej Polsce. Zamknięte pozostaną obiekty w łódzkim Centrum Handlowym Sukcesja, białostockiej Galerii Białej, Pile, Galerii Rzeszów, Legionowie, Bielsku-Białej i Płocku.

Przedstawiciele sieci zapewnili, że przygotowali odpowiednie środki bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi i wymogami Głównego Inspektora Sanitarnego. Przeszkolony personel, a także wprowadzenie nowych standardów sanitarnych pozwoli kinomaniakom na bezpieczne oglądanie filmów na wielkim ekranie.

Zobacz wideo Uwielbiasz filmy i seriale? Te aplikacje warto mieć w swoim telefonie