"The Old Guard". Nieśmiertelna Charlize Theron szykuje się do walki wszech czasów w nowym filmie Netfliksa

Charlize Theron gra główną rolę w filmie "The Old Guard", który opowiada o grupie nieśmiertelnych najemników, od setek lat walczących ze złem. Na ogonie siedzi im przebiegły wróg, który nie ucieknie się przed niczym, żeby zdobyć ich moce. Produkcja zadebiutuje na Netfliksie już w przyszłym tygodniu.
Zobacz wideo

Pod dowództwem wojowniczki imieniem Andy (Charlize Theron) sekretna grupa najemników od stuleci walczyła o bezpieczeństwo śmiertelnego świata. Kiedy jednak cały zespół zostaje zwerbowany do podjęcia nagłej misji, niesamowite zdolności jego członków zostają odkryte przez wroga. Andy i Nile, która właśnie dołączyła do szeregów grupy, muszą pomóc wyeliminować zagrożenie i stawić czoła tym, którzy za wszelką cenę chcą zawładnąć ich mocą i zbić na tym fortunę.

 

Zobacz też: Michał Szpak tęskni za Eurowizją. Dla Netfliksa przebrał się nawet za Edytę Górniak >>

"The Old Guard". Ciężko jest lekko (i wiecznie) żyć

"The Old Guard" rozpoczęła się jako komiksowa miniseria w pięciu częściach, stworzona przez pisarza Grega Ruckę i artystę Leandro Fernandeza. Pierwszy numer serii ukazał się w lutym 2017 roku i szybko zdobył wielu fanów. Netflix równie szybko wykupił prawa do ekranizacji tytułu.

"Starą gwardię" tworzą: Booker - weteran wojen napoleońskich, Nicky i Joe, którzy poznali się podczas I wyprawy krzyżowej pod koniec XI w., oraz ich przywódczyni Andy - starsza od Nicky'ego i Joe około siedem razy. Andy przeżyła całe tysiąclecia i widziała więcej, niż można sobie wyobrazić. "Gwardia" werbuje Nile, młodą żołnierkę, która niedawno odkryła swoją nieśmiertelność. Wyjątkowa drużyna jest w niemałym niebezpieczeństwie przez Merricka, chcącego wykorzystać ich dar dla pieniędzy. Przed nimi najtrudniejsza walka w historii

Film "The Old Guard", wyreżyserowany przez Ginę Prince-Bythewood ("Miłość i koszykówka", "W cieniu jupiterów"), to - jak zapowiada Netflix - mocna, pełna autentyzmu i naszpikowana akcją opowieść, która pokazuje, że naprawdę niełatwo jest żyć wiecznie. W obsadzie obok Charlize Theron znaleźli się Kiki Layne, Marwan Kenzari, Luca Marinelli, Harry Melling, Van Veronica Ngo, Matthias Schoenaerts i Chiwetel Ejiofor.

Premiera na Netfliksie: 10 lipca.

Więcej o: