"The Old Guard" - nowy film z udziałem Charlize Theron od piątku na Netfliksie

W piątek 10 lipca na platformie Netflix udostępniony zostanie film "The Old Guard". W ekranizacji popularnego komiksu widzowie zobaczą między innymi Charlize Theron.
Zobacz wideo The Old Guard - zwiastun

"The Old Guard" to najnowszy film akcji produkcji Netfliksa, którego scenariusz oparty jest na komiksie o tym samym tytule. Twórca komiksu, Greg Rucki, jest także odpowiedzialny za scenariusz do filmowej adaptacji.

"The Old Guard" - o czym jest nowy film Netfliksa?

"The Old Guard" to historia sekretnej grupy nieśmiertelnych najemników, którzy od stuleci chronią świat ludzi. Grupą przewodzi wojowniczka Andy (w tej roli Charlize Theron). Zespół podejmuje się kolejnej misji, jednak w jej trakcje dochodzi do ujawnienia zdolności zespołu. Andy i pozostali członkowie drużyny muszą wyeliminować zagrożenie, jakim stali się dla nich ludzie, którzy chcą za wszelką cenę zawładnąć ich mocą i się na tym wzbogacić.

"The Old Guard" - pierwsze recenzje

W mediach opublikowane zostały już pierwsze recenzje filmu. "The Guardian" pisze, że adaptacja komiksu nie będzie w stanie zapisać się w pamięci widzów na długo. Według krytyka Petera Bradshawa dobrze wypadają sekwencje z udziałem Charlize Therone, zwłaszcza te ze sztukami walki, w których jest najbardziej wiarygodna z całej obsady. Cały film dostał dwie gwiazdki na pięć.

Lepszą notę, cztery gwiazdki na pięć, dał filmowi "The Independent". Clarisse Loughrey pisze, że "The Old Guard" jest odzwierciedleniem obsesji Hollywood na punkcie bohaterów, którzy potrafią uratować świat. Docenia film Netfliksa za to, że porusza kilka ważnych kwestii, a nie skupia się jedynie na scenach walki.

"Charlize Theron ciągnie ten film i to dla niej tak naprawdę warto obejrzeć The Old Guard. Nie tylko ze względu na wspomniane sceny akcji z jej udziałem, ale przez to, jak ona wchodzi w postać, budując zmęczoną nieśmiertelnością bohaterkę" - pisze w recenzji dziennikarz portalu naekranie.pl Adam Siennica.

Zobacz wideo Do jakich tytułów warto wrócić tego lata? Wakacyjne polecajki cz. 2 [Popkultura Extra]
Więcej o: