Kelly Preston nie żyje. Aktorka i żona Johna Travolty miała 57 lat

Kelly Preston nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 57 lat, po dwuletniej walce z rakiem piersi. W emocjonalnym wpisie na Instagramie pożegnał ją jej mąż, John Travolta. Aktorska para przeżyła wspólnie ponad trzy dekady.

"Z bardzo ciężkim sercem informuję, że moja piękna żona Kelly zakończyła dwuletnią walkę z rakiem piersi" - napisał John Travolta w poniedziałek rano na Instagramie. "Walczyła z odwagą, z miłością i wsparciem wielu osób. Moja rodzina i ja na zawsze będziemy wdzięczni lekarzom i pielęgniarkom w MD Anderson Cancer Center, wszystkim ośrodkom medycznym, które jej pomogły, a także jej wielu przyjaciołom i bliskim, którzy byli u jej boku. Miłość i życie Kelly na zawsze zostaną zapamiętane. Chcę teraz poświęcić trochę czasu moim dzieciom, które straciły matkę, więc wybaczcie mi, jeśli przez jakiś czas nie będę się odzywać. Ale proszę, wiedzcie, że będę czuł waszą miłość w nadchodzących tygodniach i miesiącach, kiedy będziemy się z tym oswajać" - dodał aktor.

 

Kelly Preston nie żyje. Zagrała m.in. w "Bliźniakach" i "Jerrym Maguire"

Preston urodziła się jako Kelly Kamalelehua Smith - jak wspomina serwis Variety, nazwisko zmieniła przed debiutem w komedii romantycznej "Figiel" z Dougiem McKeonem i Chrisem Nashem w 1985 roku. Jej kolejne role to m.in. "Kosmiczny obóz" i "Bliźniacy" z Arnoldem Schwarzennegerem i Dannym DeVito. Szeroka publiczność najlepiej zapamiętała ją jako Avery Bishop, narzeczoną tytułowego bohatera filmu "Jerry Maguire". Aktorka pojawiła się także w komediach "Cudotwórca" i "Nic do stracenia". Na koncie ma kilka występów w telewizji, np. w serialu "Medium".

Johna Travoltę poznała w 1987 roku na planie produkcji "Eksperci". Preston żartowała, że kiedy jako nastolatka zobaczyła go na plakacie "Grease", wiedziała, że musi za niego wyjść. Celnie przewidziała przyszłość - para pobrała się w 1991 roku. Kelly Preston zagrała ostatnią rolę właśnie u boku męża w gangsterskim dramacie "Gotti" z 2018 roku. Osierociła dwójkę dzieci.

Więcej o: