Festiwal w Gdyni jednak w tym roku. Data pokrywa się z inną dużą imprezą filmową

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jednak się odbędzie. Jak informują organizatorzy, impreza zaplanowana jest na listopad. Zgodnie ze wstępnymi założeniami, pokazy filmów będą odbywały się bez udziału publiczności.

W maju komitet Organizacyjny FPFF w Gdyni poinformował, że kolejna edycja festiwalu nie odbędzie się w tym roku z powodu epidemii koronawirusa. Teraz organizator wydał komunikat, że impreza się odbędzie, ale w późniejszym terminie.

FPFF w Gdyni jednak w tym roku

"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska filmowego, Komitet Organizacyjny FPFF jednogłośnie zdecydował o organizacji 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jeszcze w tym roku. Wydarzenie w formie hybrydowej odbędzie się w dniach 9-14 listopada 2020 roku" - czytamy na stronie festiwalu. Data festiwalu nakłada się więc na wrocławskie Nowe Horyzonty, które odbędą się w dniach 5-15 listopada.  

Zobacz wideo Jakie filmy i seriale obejrzeć w te wakacje? Wakacyjne polecajki cz. 1 [Popkultura Extra]

Jak wynika z komunikatu, komitet organizacyjny 15 lipca zwrócił się do dyrektora festiwalu o "przedstawienie do dnia 3 sierpnia 2020 r. regulaminu, zawierającego zastępczą formułę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych".

Wstępne założenia są takie, że pokazy filmów będą odbywały się z udziałem dziennikarzy, ale bez publiczności. Konferencje z udziałem twórców będą transmitowane w internecie.

Więcej o: