Michał Koterski jako Edward Gierek. Aktor pokazał też zdjęcie Małgorzaty Kożuchowskiej w charakteryzacji

Michał Koterski zagra Edwarda Gierka w filmie braci Węgrzynów o pierwszym seketarzu KC PZPR. Aktor pokazał zdjęcie w charakteryzacji. Opublikował również fotografię Małgorzaty Kożuchowskiej, która wciela się w Stanisławę Gierek.

Zdjęcia do filmu o Edwardzie Gierku ruszają 27 sierpnia na Śląsku. Michał Koterski przyznał, że do tej roli przytył aż 17 kilogramów i chyba jest bardzo przejęty nowym wyzwaniem, bo w poście opublikowanym w mediach społecznościowych pisze:

Przede mną najtrudniejsze wyzwanie aktorskie w mojej dotychczasowej karierze.

Żeby obejrzeć kolejne zdjęcie, kliknij w strzałkę po prawej stronie.

 

Autorami scenariusza są Michał Kalicki (główny scenarzysta), Krzysztof Tyszowiecki i Rafał Woś, a za reżyserię odpowiadają Michał i Wojciech Węgrzynowie. Dawaj ostatni pracowali wcześniej z Małgorzatą Kożuchowską na planie "Procederu" opowiadającego historię nieżyjącego już rapera Tomasza Chady. Aktorka zagrała w tamtym filmie praską królową mafii samochodowej, a jej rola - jak i produkcja - zebrały sporo pozytywnych recenzji.

Zobacz wideo Proceder - zwiastun

"Proceder" o Tomaszu Chadzie to jedno z najmilszych filmowych zaskoczeń tego roku >>

Edward Gierek przez 10 lat był I sekretarzem KC PZPR. Teraz zagra go Michał Koterski

W nowym filmie Węgrzynów Kożuchowska zagra żonę Gierka, który był I sekretarzem KC PZPR w latach 1970-1980. Mianowanie go na to stanowisko początkowo odbierano jako krok w stronę zmian polityki społeczno-gospodarczej PZPR i być może większe szanse na otwarcie na zachód. Skończyło się jednak zaciągnięciem gigantycznego długu zagranicznego i w efekcie głębokiego kryzysu gospodarczego Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Edward Gierek (po lewej) i Piotr Jaroszewicz w 1990 rokuEdward Gierek (po lewej) i Piotr Jaroszewicz w 1990 roku Fot. Sławomir Sierzputowski / Agencja Wyborcza.pl

Michał Koterski jest synem reżysera Marka Koterskiego i Iwony Ciesielskiej, debiutował na wielkim ekranie w 1999 roku jako Sylwuś - syn Adama Miauczyńskiego w filmie Marka Koterskiego "Ajlawju". Potem pojawił się jeszcze w tej roli w  "Dniu świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", a w produkcji "7 uczuć" zagrał Adasia Miauczyńskiego.

Więcej o: