Netflix podał nową listę swoich najpopularniejszych filmów w historii. "Tyler Rake" niepokonany

Poznaliśmy odświeżone zestawienie 10 najpopularniejszych produkcji oryginalnych Netfliksa w historii. Zgodnie z przewidywaniami całą dotychczasową konkurencję wykosiła tegoroczna premiera "Tyler Rake: Ocalenie" z Chrisem Hemsworthem w roli głównej.
Zobacz wideo

W statystykach Netfliksa popularności danego tytułu nie mierzy się ogólną liczbą odtworzeń, ale liczbą odtworzeń w ciągu czterech tygodni od premiery. Platforma zalicza wyświetlenie wtedy, kiedy z danego konta użytkownika (branego pod uwagę jako domostwo) film lub serial jest oglądany przez co najmniej dwie minuty. Tak właśnie wyliczane są dzienne listy Top 10, jak również podsumowania kwartalne i roczne. Chociaż Netflix niezbyt często dzieli się statystykami, tym razem pochwalił się 10 najchętniej wybieranymi filmami oryginalnymi w historii. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Zobacz też: Efekt "365 dni". Na fali popularności polskiego erotyku użytkownicy Netfliksa oglądają Gaspara Noé >>

"Tyler Rake: Ocalenie" króluje w zestawieniu najpopularniejszych filmów Netfliksa

W kwietniu Chris Hemsworth napisał na swoim instagramowym profilu, że cała ekipa pracująca przy filmie "Tyler Rake: Ocalenie" jest "zszokowana aż tak ciepłym przyjęciem". Aktor zamieścił grafikę, z której można było się dowiedzieć, że produkcję tylko w pierwszym tygodniu od debiutu włączyło około 90 mln domostw korzystających z Netfliksa. Teraz wiadomo, że kolejne tygodnie przyniosły filmowi dodatkowe 9 mln widzów, co zapewniło mu mocną pozycję lidera w rankingu najpopularniejszych tytułów Netfliksa.

Zobacz więcej: "Tyler Rake: Ocalenie" z najlepszą premierą w historii Netfliksa? Chris Hemsworth świętuje >>

Za "Ocaleniem" plasuje się niepokonany do tej pory "Bird Box" ("Nie otwieraj oczu") z Sandrą Bullock, który w miesiąc od premiery w 2018 roku obejrzało 89 mln domostw. Podium zamyka dość chłodno przyjęta przez krytyków tegoroczna komedia "Śledztwo Spensera", gdzie rolę tytułową zagrał Mark Wahlberg. "Śledztwo" w cztery tygodnie zgromadziło 85 mln widzów. Sporą niespodzianką jest wysokie miejsce hiszpańskiego horroru "Platforma", który zaciekawił 56 mln użytkowników i wylądował na dziewiątej pozycji listy. 

Pełny ranking prezentuje się następująco:

10. "Wynajmij sobie chłopaka" - 48 mln domostw

Noah Centineo wciela się w Brooksa Rattigana, który nie może polegać na swoich rodzicach w kwestii zapewnienia miejsca na prestiżowej uczelni, dlatego, aby je opłacić, rozkręca własny interes. Główny bohater tworzy aplikację randkową. Za jej pomocą każdy może wynająć go do towarzystwa na dowolną okazję. W taki sposób poznaje Celię Lieberman (Laurę Marano), w której rodzi się widocznie do niego uczucie. W jego głowie wciąż jednak wymarzoną dziewczyną jest popularna w całej szkole Shelby Pace (Camila Mendes).

9. "Platforma" - 56 mln domostw

Hiszpański dystopijny horror przedstawia mrożącą krew w żyłach placówkę, której mieszkańcy przebywają na różnych piętrach i co jakiś czas są zamieniani. Karmienie odbywa się przez platformę, która po wypełnieniu jej jedzeniem na najwyższym piętrze stopniowo schodzi przez kolejne poziomy wieży - osoby na niższych poziomach zbierają tylko resztki z poprzednich. Ostry i krwawy konflikt między "tymi na górze" a "tymi na dole" jest nieunikniony.

8. "Niewłaściwa Missy" - 59 mln domostw

Poznawszy dziewczynę swoich marzeń, Tim Morris rzuca się w wir SMS-owego flirtu i zapomina o bożym świecie. W końcu postanawia zaprosić swoją miłość na wspólny wyjazd na Hawaje. Na lotnisku okazuje się jednak, że omyłkowo skierował zaproszenie do "niewłaściwej Missy", z którą kiedyś przeżył randkę rodem z koszmaru. W rolach głównych: David Spade i Lauren Lapkus.

7. "Potrójna granica" - 63 mln domostw

Byli agenci sił specjalnych, którym nie wiedzie się zbyt dobrze, postanawiają dokonać skoku na kasę w Ameryce Południowej. Po raz pierwszy ci niedoceniani śmiałkowie decydują się na niebezpieczną misję nie dla dobra kraju, ale dla samych siebie. Gdy wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót i wszystko wymyka się spod kontroli, ich umiejętności, lojalność i moralność zostają wystawione na największą próbę w walce o przetrwanie. filmie zagrali m.in. Ben Affleck, Charlie Hunnam, Oscar Isaac i Pedro Pascal.

6. "Irlandczyk" - 64 mln domostw

Martin Scorsese w najlepszym wydaniu bierze na warsztat opowieść o płatnym zabójcy Franku Sheeranie, który działał na zlecenie "rodziny" Bufalino. Oparta na faktach historia od razu przywodzi na myśl choćby fantastycznych "Chłopców z ferajny", których z Oscara dla najlepszego filmu "ograbił" "Tańczący z wilkami". Wtedy skończyło się na jednej statuetce - dla Joego Pesciego, który znowu zagrał u Scorsesego, i to jak! Trzygodzinna opowieść o przemijaniu z gangsterką i zbrodnią w tle wciągnie każdego.

5. "Zabójczy rejs" - 73 mln domostw

Romantyczny kryminał, w którym Adamowi Sandlerowi partneruje Jennifer Aniston, tym razem wciela się w rolę znudzonej żony fryzjerki, która odegra ważną rolę w rozwikłaniu międzynarodowej intrygi. Adam Sandler jak zawsze w formie w hawajskiej koszuli stara się sprostać oczekiwaniom małżonki, co prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń. Film zabiera widza do świata luksusu, w którym wszystko ma swoją cenę i nie brakuje ofiar w ludziach. A wszystko to jak zawsze skąpane w słońcu na tle pięknych wakacyjnych widoków.

4. "6 Underground" - 83 mln domostw

Michael Bay wyreżyserował opowieść o sześciu miliarderach, którzy pozorują własną śmierć i tworzą elitarną grupę, która zajmuje się tropieniem znanych przestępców. Każdy z bohaterów filmu specjalizuje się w innej dziedzinie, a do zespołu dołącza po to, aby wymazać swoją przeszłość i wpłynąć na przyszłość. Liderem grupy jest tajemniczy lider, w którego rolę wciela się Ryan Reynolds. Pozostałych członków grupy grają: Mélanie Laurent, Manuel Garcia-Rulfo, Adria Arjona, Corey Hawkins oraz Ben Hardy.

3. "Śledztwo Spensera" - 85 mln domostw

Były gliniarz Spenser (Mark Wahlberg) częściej pakuje się w kłopoty zamiast je rozwiązywać. Właśnie wyszedł z więzienia i chce na dobre opuścić Boston. Zanim powie "A", zostaje wciągnięty przez swojego mentora i dawnego trenera boksu, Henry’ego (Alan Arkin), do pomocy w szkoleniu jednego z obiecujących amatorów. Hawk (Winston Duke) to bezczelny zawodnik MMA, przekonany, że jest bardziej utalentowany niż niegdyś Spenser. Kiedy dwóch kolegów Spensera zostaje zamordowanych, były policjant rekrutuje Hawka i jego byłą dziewczynę, Cissy (Ilza Shlesinger), żeby pomogli mu zbadać sprawę i postawić winnych przed sądem.

2. "Nie otwieraj oczu" - 89 mln domostw

Przejmujący thriller z Sandrą Bullock nie pozwoli oderwać wzroku od ekranu. Bullock gra kobietę próbującą ocalić swoje dzieci przed niszczycielską siłą zmuszającą ludzi do odbierania sobie życia. Mariole szuka ratunku w ucieczce w dół rwącej rzeki. Dodatkowy problem stanowi fakt, że zarówno ona, jak i jej dzieci, muszą spędzić dwa dni w podróży, podczas której nie mogą ściągać przepasek z oczu.

1. "Tyler Rake: Ocalenie" - 99 mln domostw

Tyler Rake to najemnik wyszkolony tak skutecznie, że niemal niczego już się nie boi. Co więcej, nie ma już nic do stracenia, co czyni go szczególnie niebezpiecznym. Kiedy jednak przyjmuje zlecenie odbicia z rąk porywaczy syna międzynarodowego barona narkotykowego, nie zdaje sobie sprawy, jak ogromnego ryzyka się podjął. Misja jest śmiertelnie niebezpieczna - Rake musi działać w brutalnym środowisku handlarzy bronią i narkotykami, odbicie chłopca jest niemal niemożliwe. Ta akcja na zawsze odmieni życie Tylera i porwanego chłopca.

Więcej o: