"Artemis Fowl". Ten dzieciak to kłopoty. Nowy film Disneya w HBO już w sierpniu

Dwunastoletni geniusz pochodzący z rodziny o długich przestępczych tradycjach, Artemis Fowl, zostaje wciągnięty w sam środek groźnej wojny z potężnymi wróżkami, które mogą stać za zniknięciem jego ojca. Premiera nowego filmu Disneya "Artemis Fowl" odbędzie się w HBO i HBO GO 2 sierpnia.

"Artemis Fowl" oparty jest na bestsellerowej książce autorstwa Eoina Colfera o tym samym tytule. Ta przygodowa opowieść skupia się na historii tytułowego Artemisa Fowla, dwunastoletniego geniusza wywodzącego się z rodziny o długich przestępczych tradycjach, który za wszelką cenę próbuje odnaleźć swojego uprowadzonego ojca.

Zobacz też: HBO rusza z pracami nad prequelem "Gry o tron". Znajdą najpiękniejszą kobietę w Westeros? >>

Zobacz wideo "Artemis Fowl" - polski zwiastun filmu

"Artemis Fowl". Genialny dwunastolatek oko w oko z magią

Aby spełnić żądania porywacza, Artemis musi przeniknąć do starożytnej podziemnej cywilizacji - niezwykle zaawansowanego świata wróżek - i zdobyć pewien nadzwyczaj potężny i pożądany magiczny przedmiot. Chłopak obmyśla więc przebiegły i niebezpieczny plan działania, który okazuje na tyle niebezpieczny, że Artemis z czasem zostaje wciągnięty w sam środek groźnej wojny z wszechmocnymi magicznymi istotami.

Reżyserem produkcji jest Kenneth Branagh. W filmie występują: Ferdia Shaw, Lara McDonnell ("Love, Rosie"), Josh Gad ("Piękna i Bestia"), Tamara Smart (serial "Hard Sun. Przed Apokalipsą"), Nonso Anozie (serial "Dracula"), Josh McGuire, Nikesh Patel i Adrian Scarborough. Towarzyszą im na ekranie zdobywca Złotego Globu Colin Farrell oraz laureatka Oscara Judi Dench. Obowiązki producentów pełnią Kenneth Branagh oraz Judy Hofflund, a producentów wykonawczych Angus More Gordon oraz Matthew Jenkins.

Premiera filmu Disneya "Artemis Fowl" odbędzie się w HBO i HBO GO 2 sierpnia. Produkcja od rana dostępna będzie w serwisie HBO GO. Premierowa emisja na antenie HBO zaplanowana została natomiast tego samego dnia na godzinę 21:40.

Więcej o: