10 najpopularniejszych filmów Netflixa. Których oryginalnych produkcji nie możesz przegapić?

10 najpopularniejszych filmów Netflixa? Poznaj tytuły najchętniej oglądanych oryginalnych produkcji popularnej stacji streamingowej. Wśród nich na pewno znajdziesz coś, co trafia w Twoje filmowe gusta.

Nie masz pomysłu na to, jaki tytuł wybrać na filmowy seans? Na platformie Netflixa zawsze znajdzie się kilka interesujących pozycji, więc zapomnij o nudzie i baw się doskonale podczas kinowej uczty, którą urządzisz we własnym domu. Masz ochotę na komedię? A może kino akcji? Podpowiadamy, jakie oryginalne filmy Netflixa są najchętniej oglądane.

Zobacz też: Najlepsze filmy 2019 - które pozycje zasługują na miano prawdziwych hitów?

Netflix – najpopularniejsze filmy. Które produkcje są najchętniej oglądane?

Netflix ogłosił nową listę najpopularniejszych filmów. Platforma streamingowa tworzy zestawienie w oparciu o liczbę odtworzeń w ciągu czterech tygodni od premiery danego tytułu. Które produkcje znalazły się na liście?

1. ''Tyler Rake: Ocalenie'' (2020), reż. Sam Hargrave

Pierwsze miejsce na liście najchętniej oglądanych filmów Netflixa zajmuje film, który porwie Cię w prawdziwy wir akcji. Amerykańska produkcja przedstawia historię odważnego najemnika, Tylera Rake’a (w tej roli Chris Hemsworth), który ma odbić z rąk porywaczy chłopca – syna ważnego indyjskiego gangstera. Zadanie okazuje się jednak trudniejsze, niż wydawało się na początku.

2. ''Nie otwieraj oczu'' (2018), reż. Susanne Bier

Wśród najchętniej oglądanych oryginalnych filmów Netflixa, znalazł się również thriller science fiction, czyli ''Nie otwieraj oczu'' z Sandrą Bullock w roli głównej. Dramatyczna historia przedstawia walkę o przetrwanie w świecie, który pogrąża się w chaosie. Przedziwna siła dziesiątkuje populację, jednak Malorie, matka dwójki dzieci, nie zamierza się poddawać. Kobieta wraz z ukochanymi dziećmi rusza w dół rzeki, szukając schronienia. Droga jest jednak niezwykle trudna – członkowie rodziny podczas wyprawy, będącej jedyną nadzieją na przeżycie, muszą mieć zasłonięte oczy.

3. ''Śledztwo Spensera'' (2020), reż. Peter Berg

Miłośnicy thrillerów akcji nie będą także żałować, jeśli zdecydują się obejrzeć obraz, który uplasował się na trzecim miejscu najchętniej oglądanych tytułów. ''Śledztwo Spensera'' to film, bazujący na książkach, a także serialu i filmach telewizyjnych, przedstawiających losy detektywa Spensera. Opowieść przedstawiona w produkcji Netflixa rozpoczyna się w momencie, gdy bohater odsiaduje wyrok za napaść na swojego przełożonego. Po opuszczeniu więziennych murów poznaje ambitnego zawodnika MMA, Hawka (Winston Duke). Razem rozpoczynają śledztwo w sprawie zabójstwa kolegów Spensera.

4. ''6 Underground'' (2019), reż. Michael Bay

Wśród najchętniej oglądanych filmów Netflixa znajduje się także pełna akcji opowieść pt. ''6 Underground''. Bohaterami tej historii jest szóstka specjalistów, pochodzących z różnych zakątków świata. Liderem grupy, mającej do wykonania ważną misję, jest Jeden (Ryan Reynolds). Film, w którym nie brakuje szaleńczych pościgów zaskakuje i porywa zawrotnym tempem.

5. ''Zabójczy rejs'' (2019), reż. Kyle Newacheck

Popularne filmy Netflixa to także zabawne komedie. ''Zabójczy rejs'' to historia nowojorskiego policjanta, Nicka Spitza (Adam Sandler) i jego żony, Audrey (Jennifer Aniston). Małżonkowie udają się w długo planowaną podróż po Europie. Wymarzony wyjazd zmienia się za sprawą tajemniczego mężczyzny (Luke Evans), który zabiera bohaterów na spotkanie na jachcie. Podczas prywatnej imprezy dochodzi do zabójstwa miliardera, a Splitzowie stają się głównymi podejrzanymi w sprawie.

Zobacz wideo Co polecamy na wakacje?

6. ''Irlandczyk'' (2019), reż. Martin Scorsese

Do najchętniej oglądanych filmów produkcji Netflixa należy również ''Irlandczyk''. Dramat kryminalny w gangsterskim stylu, przyciąga widzów doborową obsadą (Al Pacino, Joe Pesci, Robert De Niro). Historia, mająca miejsce w powojennej Ameryce, przedstawia losy płatnego zabójcy, Franka Sheerana, wykonującego zlecenia dla najważniejszych przestępców XX wieku. Wśród licznych zadań znalazło się wyeliminowanie działacza związkowego, Jimmy’ego Hoffy, którego zniknięcie stało się jedną z największych kryminalnych zagadek w USA.

7. ''Potrójna granica'' (2019), reż. J.C. Chandor

Jednym z często wybieranych filmów, dostępnych na popularnej platformie streamingowej, jest także opowieść kryminalna, przedstawiająca losy grupy byłych agentów sił specjalnych. Mężczyźni wybierają się na niebezpieczną misję, by móc w końcu zrobić coś dla siebie. Ich plany zaczynają się jednak komplikować.

8. ''Niewłaściwa Missy'' (2020), reż. Tyler Spindel

Kolejną popularną komedią Netflixa jest ''Niewłaściwa Missy''. Film przedstawia historię Tima (David Spade), poszukującego miłości. Kiedy w końcu bohater poznaje swoją wymarzoną dziewczynę, decyduje się zaprosić ją na romantyczny wyjazd na Hawaje. Przypadkowo, propozycja wspólnych wakacji zostaje jednak wysłana do kobiety, z którą Tim przeżył prawdziwą randkę z koszmaru.

9. ''Platforma'' (2019), reż. Galder Gaztelu-Urrutia

Do najpopularniejszych filmów produkcji Netflix należy również ''Platforma''. Hiszpański thriller science fiction to opowieść o więźniach, do których każdego dnia zjeżdża platforma z jedzeniem. Osadzeni na wyższych piętrach mogą jeść do syta, natomiast dla więźniów z niższych pięter zostają jedynie resztki.

10. ''Wynajmij sobie chłopaka'' (2019), reż. Chris Nelson

Ostatnie miejsce na liście najchętniej wybieranych produkcji Netflixa, zajmuje komedia romantyczna, przedstawiająca losy uzdolnionego licealisty. Młody mężczyzna tworzy aplikację, dzięki której ogłasza się jako chłopak do wynajęcia na rozmaite uroczystości. Jego plany zaczynają się komplikować, gdy poznaje pewną dziewczynę.

Zobacz też: Filmy, które warto obejrzeć - polecamy ciekawe i nowe tytuły na VOD

Więcej o: