Grał proboszcza, teraz zagra Breżniewa. "Gierek" zapowiada się coraz ciekawiej

W filmie "Gierek" tytułową rolę zagra Michał Koterski, a w jego żonę wcieli się Małgorzata Kożuchowska. "Super Express" zdradza nazwiska innych członków obsady, w tym aktora, który zagra Leonida Breżniewa.

"Gierek" to w tym momencie jedna z najbardziej oczekiwanych polskich produkcji - informacja o tym, że film powstaje i że główną rolę zagra właśnie Michał Koterski, była szeroko komentowana. Premiera jest zapowiadana w 20. rocznicę śmierci byłego I sekretarza KC PZPR. Edward Gierek zmarł 29 lipca 2001 roku.

"Gierek" - w obsadzie mają pojawić się Cezary Żak, Jan Frycz, Rafał Zawierucha

Producent filmu Janusz Iwanowski zapewniał, że w filmie twórcy opowiedzą o wydarzeniach historycznych, ale nie zabraknie humoru. - Ludzie lubią śmiać się z PRL-u, a my sfabularyzowaliśmy sporo prawdziwych anegdot, które zapewne przypadną im do gustu. Myślę, że gdy zobaczą Breżniewa, którego też gra wspaniały aktor, którego nazwiska na razie nie chcę ujawnić, to będzie śmiech. - mówił. Jak nieoficjalnie donosi "SE", radzieckiego sekretarza generalnego partii komunistyczne Leonida Breżniewa ma zagrać Cezary Żak. Aktor znany m.in. z "Rancza" jeszcze nie miał okazji pojawić się na planie, bo zdjęcia ruszają pod koniec sierpnia na Śląsku. Nie wiadomo też, czy na ekranie zobaczymy legendarne już pocałunki Breżniewa z Gierkiem.

W "Gierku" mieliby także pojawić się Jan Frycz w roli prymasa Wyszyńskiego, Ewa Ziętek, Rafał Zawierucha, Kuba Józefowicz i Nicole Bogdanowicz jako sekretarka Gierka - zdradza informator dziennika. Michał Koterski o tej roli napisał:

Przede mną najtrudniejsze wyzwanie aktorskie w mojej dotychczasowej karierze.

Powstaje film o Edwardzie Gierku. Syn: Były błędy, ale też osiągnięcia. Bilans jego życia wyszedł na plus >>

Autorami scenariusza do "Gierka" są Michał Kalicki (główny scenarzysta), Krzysztof Tyszowiecki i Rafał Woś, a za reżyserię odpowiadają Michał i Wojciech Węgrzynowie. Dawaj ostatni nakręcili wcześniej "Proceder" opowiadający historię nieżyjącego już rapera Tomasza Chady.

Zobacz wideo Wojciech Pokora przez lata był szufladkowany jako odtwórca głównej roli w "Poszukiwany, poszukiwana" (Popkultura Extra)
Więcej o: