Piotr Stramowski prawie nie do poznania w charakteryzacji do filmu "Mój dług". Znamy nazwisko reżysera

Ruszyły zdjęcia do filmu "Mój dług", którego scenariusz napisał sam Sławomir Sikora. To człowiek, którego tragiczna historia stała się inspiracją dla głośnego filmu Krzysztofa Krauzego. Sikora postanowił opowiedzieć ją na nowo, z bardziej osobistej perspektywy. Grający jedną z większych ról w tej produkcji pochwalił się swoim pierwszym zdjęciem z planu - należy przyznać, że charakteryzacja jest ciekawa.
Zobacz wideo

Piotr Stramowski w filmie "Mój dług" wcieli się w Hektora. Aktor pokazał już pierwsze zdjęcie z planu zdjęciowego - łatwo domyślić się, że ekipa pracowała nad ujęciami kręconymi w zakładzie karnym. Właśnie dodaniem tego wątku ma się m.in. odróżniać "Mój dług" od "Długu" w reżyserii Krzysztofa Krauzego.

Piotr Stramowski w więzieniu na planie filmu "Mój dług"

Stramowski na zdjęciu ubrany jest w więzienny uniform, pali papierosa i ma imponująco obfite wąsy. "Interesująco to wygląda, jestem bardzo ciekawa efektów" - piszą pod fotografią wielbiciele aktora.

 

Reżyserem "Mojego długu" będzie Denis Delić, który ostatnio na ekran dostarczył "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Wcześnie wyreżyserował też film i serial fabularny "Ja wam pokażę" na podstawie ksiażek Katarzyny Grocholi, wpsółpracował też nad "Rysiem" i "Dublerami".  Scenariusz do "Mojego długu" powstał po tym, jak producent Bogusław Job skontaktował się ze Sławomirem Sikorą, przeprowadził z nim kilkugodzinny wywiad i przeczytał jego książkę "Mój dług". W rozmowie z serwisem naszemiasto.pl Job zapewniał:

"Mój Dług" nie jest kontynuacją "Długu". W filmie zostaną ukazane więzienne losy Sławomira Sikory. Akcja będzie toczyła się w latach 90. aż do roku 2005, kiedy to skazany zostaje ułaskawiony przez ówczesnego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. W retrospekcji powrócimy do sytuacji, które pokażą, dlaczego Sławomir Sikora został skazany i odbywa karę.

Sikora w wywiadzie dla RMF FM dodawał: - Pokażemy prawdę o polskim więzieniu. Odkryjemy wszystko to, czego nie można było powiedzieć w "Długu". Głównego bohatera "Mojego długu" gra młody aktor Bartosz Sak. W obsadzie, poza Piotrem Stramowskim, znaleźli się również m.in. Olga Bołądź, Kasia Warnke, Anna Karczmarczyk, Piotr Polk, Maria Pakulnis, Jacek Lenartowicz.

Sławomir Sikora i Artur Bryliński w 1994 roku zamordowali gangstera Grzegorza G. i jego ochroniarza Marusza K. Upozorowali ich śmierć na mafijne porachunki - przez kilkanaście miesięcy byli przez nich terroryzowani i szantażowani, przestępca domagał się od nich spłaty długu, który po prostu nie istniał. Za podwójne morderstwo zostali skazani na 25 lat więzienia. O ich sprawie zrobiło się głośno za sprawą filmu "Dług" Krzysztofa Krauzego, który do dziś uznawany jest za jedno z największych dokonań polskiej kinematografii. 

Sławomir Sikora został w 2005 roku ułaskawiony przez Aleksandra Kwaśniewskiego, to samo dla Brylińskiego zrobił Bronisław Komorowski w roku 2010.

Więcej o: