Filmy z Charlize Theron. Które z nich musisz koniecznie obejrzeć?

Filmy z Charlize Theron to propozycje, których nie można przegapić niezależnie od tego, w jakich gatunkach się gustuje. Warto jednak prześledzić poszczególne role tej doskonałej aktorki, by docenić ich solidność i różnorodność.

Charlize Theron należy do popularnych amerykańskich aktorek, które podbijają serca widzów na całym świecie. Wielu doceniło jej urodę, inni natomiast zwrócili uwagę na warsztat gwiazdy i sposób, w jaki wciela się w kolejne postaci. Kolejne filmy pokazują, jak Theron zmieniała się na przestrzeni lat, a wraz z nią gra aktorska, którą prezentowała i wciąż prezentuje na planie filmowym. Faktem jest, że hity, takie jak ''Adwokat diabła'', ''AEon Flux'', ''Królewna Śnieżka i Łowca'' czy ''Mad Max: Na drodze gniewu'' nie miałyby takiej wartości, gdyby nie jej ciężka praca, obfitująca w ciekawe kreacje.

Zobacz też: Filmy z Julią Roberts. Ranking TOP5 najlepszych

Charlize Theron – krótka biografia gwiazdy

Charlize Theron urodziła się 7 sierpnia 1975 roku w RPA, a konkretniej w Benoni. W dzieciństwie interesowała się baletem, zaczęła się więc kształcić na tancerkę. Drugą jej pasją było kino. Później uczęszczała do szkoły teatralnej, jak również rozpoczęła karierę modelki. Kiedy była w Los Angeles, przypadkowo wpadła na Johna Crosby’ego, który dał jej swoją wizytówkę, a następnie wprowadził w świat wielkiego kina. Po raz pierwszy pojawiła się w filmie ''Dwa dni z życia doliny'' z 1996 roku (wcześniej, jako aktorka niewymieniona w czołówce, zagrała tylko w propozycji ''Dzieci kukurydzy III: Miejscowy żniwiarz''). Jej prawdziwym sukcesem okazał się jednak występ w kasowej produkcji ''Adwokat diabła''. Od tego czasu zagrała w wielu filmach z różnego gatunku, zbierając przeróżne opinie i zyskując rzeszę fanów.

Zobacz wideo Co polecamy na wakacje?

Charlize Theron – filmy i role, z których zasłynęła

Filmy z Charlize Theron to szeroki wybór tytułów i gatunków. Aktorka pojawiała się na planach produkcji obyczajowych, historii miłosnych, propozycji kina akcji czy filmów fantasy. Wśród nich są jednak takie, których z pewnością nie powinno się przegapić, ponieważ nie tylko stanowią świetną rozrywkę na filmowy wieczór, ale i świadczą o jej doskonałym kunszcie aktorskim.

 • ''Adwokat diabła'' (1997), reż. Taylor Hackford

W tym głośnym thrillerze Charlize Theron zagrała u boku Keanu Reevesa i Ala Pacino. Wcieliła się w rolę Mary Ann, pięknej żony wziętego prawnika, Kevina Lomaxa (Keanu Reeves), który otrzymuje intratną propozycję pracy od tajemniczego Johna Miltona (Al Pacino). Kiedy oboje przeprowadzają się do Nowego Jorku, Mary Ann czuje się nieco zagubiona. Kevin poświęca się pracy, a ona, osamotniona, powoli popada w depresję. Tymczasem Milton, który skrywa przerażający sekret, stopniowo ściąga go na złą drogę.

 • ''Słodki listopad'' (2001), reż. Pat O’Connor

Romantyczna historia, w której Charlize Theron ponownie spotkała się z Keanu Reevesem. Sara (Charlize Theron) jest młodą, zwariowaną i cieszącą się życiem kobietą. Nelson (Keanu Reeves) to z kolei mężczyzna, który cały czas poświęca się pracy. Kiedy się spotykają, podejmują wspólną decyzję – spędzą razem jeden miesiąc, a później zapomną o sobie nawzajem. Żadne z nich jednak nie podejrzewa, że relacja wymknie się spod kontroli, a w życiu ich obojga dodatkowo namiesza sekret skrywany przez Sarę.

 • ''AEon Flux'' (2005), reż. Karyn Kusama

W tym pełnym akcji kinie science fiction Charlize Theron zagrała postać tytułowej AEon Flux, najlepszej agentki rebeliantów, żyjących w świecie zdziesiątkowanym przez tajemniczą chorobę. AEon ma za zadanie zabić jednego spośród członków władającego Bregną, miastem-państwem,  Kongresu Naukowego. Wysyła ją jej przełożona, Handler (Frances McDormand). Wkrótce jednak agentka przekona się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, niż jej się wydaje.

 • ''Królewna Śnieżka i Łowca'' (2012), reż. Rupert Sanders

Charlize Theron wystąpiła także w luźnej, a zarazem dosyć nietypowej adaptacji jednej z najpopularniejszych baśni. Tym razem w udziale przypadła jej rola złej królowej Ravenny, która co dzień pyta lusterko o najpiękniejszą kobietę na świecie. Gdy pewnego razu, zamiast jej imienia, pada imię Śnieżki (Kristen Stewart), rozwścieczona i przepełniona zazdrością kobieta postanawia ją zgładzić. W tym celu wysyła za nią bezwzględnego Łowcę (Chris Hemsworth). Kiedy jednak on i królewna się spotkają, wszystko potoczy się zupełnie inaczej, niż życzyłaby sobie tego Ravenna.

''Mad Max: Na drodze gniewu'' (2015), reż. George Miller

Miejsce dla Charlize Theron znalazło się też w obsadzie jednego z kultowych sensacyjnych filmów, osadzonych w specyficznych realiach science fiction. Główny bohater, Max (Tom Hardy), nie mogąc poradzić sobie z trudną przeszłością, podejmuje samotną wędrówkę, ponieważ uważa ją za jedyny sposób na dalsze życie. Wskutek zbiegu okoliczności dołącza jednak do grupki uciekinierek, prowadzonych przez dumą i dzielną cesarzową Furiosę (Charlize Theron). Po piętach depcze im Wieczny Joe (Hugh Keays-Byrne), który, żądny zemsty, chce wymierzyć buntowniczkom surową karę.

Które filmy z Charlize Theron warto jeszcze obejrzeć?

 • ''Wielki Joe'' (1998), reż. Ron Underwood
 • ''Żona astronauty'' (1999), reż. Rand Ravich
 • ''Wbrew regułom'' (1999), reż. Lasse Hallstrom
 • ''Włoska robota'' (2003), reż. F. Gary Gray
 • ''Głowa w chmurach'' (2004), reż. John Duigan
 • ''Hancock'' (2008), reż. Peter Berg
 • ''Prometeusz'' (2012), reż. Ridley Scott
 • ''Łowca i Królowa Lodu'' (2016), reż. Cedric Nicolas-Troyan
 • ''Szybcy i wściekli 8'' (2017), reż. F. Gary Gray
 • ''Tully'' (2018), reż. Jason Reitman
 • ''The Old Guard" (2020) reż. Gina Prince-Bythewood

Zobacz też: Filmy z Cameron Diaz - najlepsze propozycje. Sprawdź TOP 5

Więcej o: