Film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta w Konkursie Głównym Festiwalu w Wenecji

Film "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta znalazł się w Konkursie Głównym Festiwalu Filmowego w Wenecji. Będzie miał tam swoją światową premierę.

W międzynarodowej obsadzie są: Alec Utgoff ("Stranger Things", "Mission: Impossible – Rogue Nation') oraz Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Wenecki Festiwal należy do najbardziej prestiżowych na świecie. Wyróżnienie to tym większe, że polskie premiery zdarzają się na tym festiwalu niezwykle rzadko. Za reżyserię filmu "Śniegu już nigdy nie będzie" odpowiada Małgorzata Szumowska we współpracy z Michałem Englertem. Film powstał w oparciu o ich wspólny scenariusz. O czym jest ta produkcja?

"Śniegu już nigdy nie będzie" - fabuła

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

Pierwsze informacje o tym tytule pojawiły się pod koniec zeszłego roku. M.in. Maja Ostaszewska, która prywatnie jest żoną Englerta, publikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z planu "Wonder Żenia" (roboczy tytuł filmu). W grudniu 2019 aktorka pisała:

Family business! Jestem bardzo szczęśliwa, że po kilku dobrych latach od "Body/Ciało" pracujemy z Małgośką i Michałem nad kolejnym wspólnym filmem. Zdjęcia do "Wonder Żenia" zaczęliśmy na początku grudnia, główną rolę gra wspaniały Alec Utgoff! Jeszcze dużo za wcześnie, żeby pisać o dacie premiery, na razie (...) działamy na planie.

Ostatni film Małgorzaty Szumowskiej - "The Other Lamb" - miał światową premierę na Festiwalu w Toronto, pierwszym i najważniejszym festiwalu filmowym Ameryki Północnej. To pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze reżyserki. Ten film dwukrotnej zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia festiwalu Berlinale można oglądać na Netfliksie.

Zobacz wideo "The Other Lamb" - anglojęzyczny debiut Małgorzaty Szumowskiej [ZWIASTUN]
Więcej o: