Polskie filmy 2019. Co warto obejrzeć?

Polskie filmy 2019 były bardzo różnorodne. Co warto obejrzeć z propozycji, które weszły na ekrany kin w zeszłym roku? Spośród najlepszych komedii, filmów sensacyjnych, obyczajowych czy dramatów znajdziesz coś w sam raz dla siebie.

Polskie filmy, których premiera miała miejsce w 2019 roku, to interesujący wybór dla miłośników rodzimej kinematografii. Wśród najlepszych propozycji znajdują się obrazy poruszające ważne tematy, jak i lekkie komedie – idealne na niedzielny wieczór. Kilka wartych uwagi propozycji z zeszłego roku, prosto z polskiego kina, odnajdziesz także na platformie Netflix. Zobacz, które filmy w szczególności zasługują na uwagę.

Zobacz też: Najlepsze filmy 2019 - które pozycje zasługują na miano prawdziwych hitów?

Filmy polskie 2019: tych pozycji nie możesz przegapić   

Filmy polskie, które weszły na ekrany kin w 2019 roku, to kilka naprawdę ważnych pozycji. Zobacz historie poruszające trudne tematy. Dramaty społeczne czy mocne obrazy dokumentalne na długo zapadną Ci w pamięć.

 • ''Boże ciało'', reż. Jan Komasa

Pozycją obowiązkową spośród polskich filmów z 2019 roku, jest ''Boże ciało'' w reżyserii Jana Komasy. Obraz nominowany do Oscara w kategorii ''Najlepszy film międzynarodowy'', przedstawia historię młodego chłopaka, Daniela (Bartosz Bielenia), który po warunkowym zwolnieniu z poprawczaka, kierując się nową misją, rozpoczął podszywanie się pod księdza. Film został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Kolejną ważną pozycją jest obraz dokumentalny, zrealizowany przez Tomasza Sekielskiego. Autor filmu przeprowadza rozmowę z ofiarami molestowania seksualnego, których sprawcami byli duchowni. Dziennikarz wybiera się z kamerą do parafii, gdzie przed laty dochodziło do zbrodni. Dziś osoby molestowane przez księży są już dorosłymi ludźmi, jednak po latach postanawiają wyjawić światu całą prawdę o tragedii, która je dotknęła.

Co jeszcze warto zobaczyć?

 • ''Supernova'', reż. Bartosz Kruhlik
 • ''Córka trenera'', reż. Łukasz Grzegorzek
Zobacz wideo Co polecamy na wakacje?

Filmy polskie: dla fanów mocnych wrażeń         

Filmy polskie z 2019 roku to także kino sensacyjne, thrillery czy obrazy sportowe. Lubisz kino pełne akcji? Zobacz, z czego możesz wybierać.

Daj się wciągnąć w opowieść o miłości, przyjaźni i brutalnych interesach. Bohater (Marcin Kowalczyk) już na początku swojej drogi wiedział, że w jego życiu nie da obejść się bez adrenaliny. Z czasem pojawiło się także pragnienie władzy i pieniędzy, a także rozwój gangsterskiego talentu. Bohater wraz z przyjacielem zdołał zbudować prawdziwą armię. Poznaj historię opartą na faktach i zobacz, jak zrodziła się silna organizacja przestępcza. 

Co jeszcze warto zobaczyć?

Filmy: komedie polskie. Które zeszłoroczne produkcje warto obejrzeć?

Komedie polskie potrafią rozbawić do łez. Jeśli szukasz najlepszych filmów, które obejrzysz wraz ze znajomymi czy drugą połówką, zdecyduj się na jeden z polecanych poniżej tytułów. Dobra zabawa gwarantowana.

Co może wydarzyć się w czasie kolacji, na której spotyka się kilku znajomych? Jak się okazuje, całkiem wiele! W końcu gra, polegająca na ujawnianiu wiadomości, przychodzących na telefony, może okazać się źródłem prawdziwych kłopotów. Na dodatek, uczestnicy kolacji mają prowadzić wszelkie rozmowy telefoniczne w trybie głośnomówiącym. Na jaw zaczynają wychodzić tajemnice, którymi nikt nie chciał się dzielić.

Inne propozycje komediowe z 2019 roku:

Filmy polskie: Netflix. Co obejrzeć na platformie streamingowej?    

Filmy polskie? Netflix proponuje swoim użytkownikom kilka interesujących pozycji prosto z 2019 roku. Komedia, kino sensacyjne, a może dramat historyczny? Zobacz, które filmy polskie możesz obejrzeć na platformie Netflixa.

 • ''Planeta Singli 3'', reż. Sam Akina

Jedną z najzabawniejszych propozycji komediowych wśród polskich produkcji z 2019 roku, jest ''Planeta Singli 3''. Co w niej odnajdziesz? Problemy rodzinne i wielkie wydarzenie, czyli ślub oraz wesele Tomka (Maciej Stuhr) i Anny (Agnieszka Więdłocha). Uroczystość ma odbyć się na wsi u rodziny pana młodego. Problem w tym, że Tomek od dawna nie utrzymuje kontaktu z krewnymi. Na dodatek, na ślubie pojawia się matka Ani, której towarzyszy znacznie młodszy partner. W tej komedii kłopoty pojawiają się na każdym kroku.

 • ''Kobiety mafii 2'', reż. Patryk Vega

Kolejną pozycją prosto z polskiego kina z 2019 roku, którą można odnaleźć na Netflixie, jest kontynuacja filmu Patryka Vegi''Kobiety mafii 2''. Poznaj opowieść o silnych kobietach, które nie cofną się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. W rolach głównych wystąpiły: Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Aleksandra Grabowska, Angie Cepeda i Aleksandra Popławska.

Inne polskie filmy, które warto zobaczyć na platformie Netflix:

 • ''Proceder'', reż. Michał Węgrzyn
 • ''Ciemno, prawie noc'', reż. Borys Lankosz
 • ''Kurier'', reż. Władysław Pasikowski
 • ''Piłsudski'', reż. Michał Rosa
 • ''Mowa ptaków'', reż. Xawery Żuławski
 • ''Żelazny most'', reż. Monika Jordan-Młodzianowska

Zobacz też: Filmy z lat 90. Najlepsze propozycje na wieczorny seans

Więcej o: