"The End of Medicine". Joaquin Phoenix i Rooney Mara szykują dokument o chorobach odzwierzęcych

Deadline poinformował, że Rooney Mara i Joaquin Phoenix połączyli siły z Keeganem Kuhnem, reżyserem głośnego dokumentu "Cowspiracy" oraz z laureatem nagrody BAFTA Alexem Lockwoodem, aby wyprodukować film "The End of Medicine". Dokument opowie o chorobach odzwierzęcych, które zagrażają zdrowiu i życiu całej populacji.
Zobacz wideo

Rooney Mara i Joaquin Phoenix tworzą bardzo udaną parę nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. Aktorka i aktor po raz pierwszy spotkali się na planie filmu "Ona" Spike'a Jonzego, później grali razem m.in. przy "Marii Magdalenie" Gartha Davisa czy "Bez obaw, daleko nie zajdzie" Gusa van Santa. Niebawem ukaże się owoc ich wspólnej pracy po drugiej stronie kamery - pełnometrażowy dokument "The End of Medicine". 

Zobacz też: Oscary 2020. Joaquin Phoenix w emocjonalnej przemowie o krowach, człowieczeństwie i zmarłym bracie >>

"The End of Medicine". Rooney Mara i Joaquin Phoenix mówią "tak" filmowemu aktywizmowi

Serwis Deadline jako pierwszy podał wiadomość o zbliżającym się ukończeniu prac nad filmem. Produkcja ruszyła w październiku 2019 roku - głównym tematem "The End of Medicine" jest choroba polegająca na rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów między ludźmi i zwierzętami. Zobaczymy tam wywiady z czołowymi światowymi ekspertami, których badania i zebrane wywiady wskazują, że stan zagrożenia zdrowia publicznego, z którym obecnie mamy do czynienia, był nieunikniony i jest daleki od ustania.

"Mamy nadzieję, że 'The End of Medicine' będzie otwierającym oczy wezwaniem do działania i zapalnikiem dla zmiany naszych przyzwyczajeń" - mówią Mara i Phoenix we wspólnym oświadczeniu. "Nauka jest niepodważalna. Nowoczesna hodowla zwierząt będzie nadal powodować choroby, jeśli nie zmienimy radykalnie naszych wzorców konsumpcji" - podkreślają producenci wykonawczy.

"Wszyscy stajemy się coraz bardziej świadomi zagrożenia, jakie stanowią choroby odzwierzęce, ale nasze rządy i media głównego nurtu koncentrują się głównie na wygaszaniu tego ognia, zamiast mu zapobiegać" - dodał Alex Lockwood i nadmienił: "Dzięki temu filmowi mamy nadzieję rzucić światło na to, w jakim stopniu hodowla zwierząt i niszczenie środowiska przyczyniają się do pojawiających się zagrożeń. Mamy również nadzieję, że uda nam się uchylić rąbka tajemnicy, w jaki sposób problemy rasowej niesprawiedliwości i chorób są często nierozerwalnie związane".

"The End of Medicine" ma być gotowy przed końcem tego roku. Na razie nie jest znana data premiery.

Więcej o: