"Tarapaty 2". Hit kina familijnego powraca z nową dawką emocji. Byliśmy na planie [WIDEO]

Troje nastolatków, pies i skradziony, wart siedem mln dolarów obraz. To właśnie oni odegrają kluczowe role w filmie "Tarapaty 2". Premiera pełnej przygód kontynuacji największego hitu polskiego kina familijnego odbędzie się 25 września. Gazeta.pl odwiedziła plan produkcji. Porozmawialiśmy z odtwórcami głównych postaci - Polą Król, Mią Goti i Jakubem Janotą-Bzowskim, a także z filmowym inspektorem Rafalskim, czyli Zbigniewem Zamachowskim.

W pierwszej części "Tarapatów" widzowie poznali rezolutny duet - Julkę i Olka, którzy mieli do rozwiązania zagadkę ukrytego skarbu. Teraz do ich drużyny, której nieodłącznym kompanem jest pies Pulpet, dołączy spontaniczna i nieustraszona Felka, która nieźle namiesza. Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji - "Plaża w Pourville" Claude'a Moneta - a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki - dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja.

Zobacz wideo

Zobacz też: Marcin Maciejczak z "The Voice Kids" nagrał piosenkę do filmu "Tarapaty 2". Zobacz teledysk >>

"Tarapaty 2". Zbigniew Zamachowski: Myślę, że nie tylko młodzieżowa publiczność będzie miała trochę radości na tym filmie

- Emocje, przyjaźń, przygoda - tymi trzema słowami Mia Goti (Felka) i Pola Król (Julka) opisują "Tarapaty 2". - Olek na pewno bardziej się przyjaźni z Julką - mówi Gazeta.pl grający Olka Jakub Janota-Bzowski. - W poprzednich "Tarapatach" byli oschli dla siebie na początku, na końcu filmu ich relacja zaczęła się polepszać, a teraz jest już bardzo dobra. Jest szansa, że może się nadszarpnąć, ale nic nie obiecuję... - dodaje tajemniczo.

Na ekranie młodym talentom będą towarzyszyć m.in. powracająca w roli ciotki Joanna Szczepkowska, Tomasz Ziętek jako pracownik muzeum Karol, Marta Malikowska w roli mamy Felki i Zbigniew Zamachowski, który zagrał inspektora Rafalskiego.

- Kiedy kręcimy filmy, wszystko jest owiane mgłą tajemnicy, ale tyle chyba mogę powiedzieć, nie narażając się na szykany, że gram inspektora policji, który usiłuje rozwiązać bardzo skomplikowaną zagadkę kryminalną. W tym wszystkim jest suspens, ale też jest poczucie humoru, dystans. Myślę, że nie tylko młodzieżowa publiczność będzie miała trochę radości na tym filmie. - powiedział nam Zbigniew Zamachowski. Aktor łączył pracę na planie "Tarapatów" m.in. ze zdjęciami do filmów Patryka Vegi. - Fajny jest taki płodozmian. Z tematów jak najbardziej poważnych, choć zdawałyby się być lekkie i wesołe, przynajmniej z trailerów, przesiadamy się do tematów nieco lżejszych, ale jakże ważnych, które zajmują młodych dorastających ludzi - podkreślił.

"Tarapaty 2" ponownie reżyseruje Marta Karwowska, a za zdjęcia odpowiada Jakub Burakiewicz, dla którego będzie to fabularny debiut pełnometrażowy. Film jest produkcją Koi Studio, na czele z Agnieszką Dziedzic, producentem wykonawczym i koproducentem jest Tomek Morawski z Haka Films. Za scenografię odpowiadają Jędrek Kowalski i Maria Dziewanowska-Kowalska, a za montaż Aleksandra Gowin.

Film trafi do kin 25 września, a już 12 sierpnia ukaże się książka "Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2" - zwariowana powieść kryminalna dla całej rodziny autorstwa Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygiel, z ilustracjami Marty Ruszkowskiej.

<<Reklama>> Książka dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: