"Gierek". Michał Koterski dzieli się zdjęciami zza kulis. "Niezależnie od czasów, zawsze kolejki"

Na planie filmu "Gierek" braci Węgrzyn praca wre. Odgrywający tytułową rolę Michał Koterski chętnie pokazuje na Instagramie fotografie zza kulis. Na jednej z nich w pełnej charakteryzacji pozuje z "kolejkowiczkami", na innej - z Janem Fryczem w roli kardynała Wyszyńskiego.

Akcja filmu "Gierek" została osadzona w latach 1970-1982 i skupia się na życiu Edwarda Gierka, który w tym czasie był sekretarzem PZPR. Wciela się w niego Michał Koterski, który specjalnie do roli przytył 17 kilogramów. Aktor nie ukrywa entuzjazmu związanego z nowym zawodowym wyzwaniem i udostępnia w sieci świetne zdjęcia prosto z planu.

Zobacz też: "Gierek". Pierwsze nagrania z planu: tak wygląda filmowy Sylwester 1976. Charakteryzacja jest imponująca >>

"Gierek". Michał Koterski relacjonuje prace nad filmem: Góra z górą się nie zejdzie, ale człowiek z człowiekiem...

We wtorkowy wieczór Koterski pochwalił się fotografią z Janem Fryczem, któremu przypadła rola prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. "Góra z góra się nie zejdzie, ale człowiek z człowiekiem zawsze" - to załączony do zdjęcia opis.

 

Jan Frycz powiedział niedawno, że zgodził się zagrać w "Gierku" z myślą o swoim ojcu. - Robię ten film dla mojego ojca, który był górnikiem ze Śląska. A dokładnie ratownikiem górniczym, inżynierem - fachowcem i też dyrektorem technicznym kopalni - podkreślił aktor.

Michałowi Koterskiemu na planie oprócz Jana Frycza towarzyszy również Małgorzata Kożuchowska, portretująca żonę głównego bohatera, Stanisławę Gierek. Jest i Sebastian Stankiewicz, który gra Racucha. Całą trójkę uchwycono podczas relaksu między zdjęciami:

 

Kiedy Koterski nie odpoczywa, rozdaje autografy. "Niezależnie od czasów, zawsze kolejki" - tak aktor podpisał fotografię, na której jako Gierek jest otoczony wianuszkiem "kolejkowiczek:

 

Ekipa "Gierka" rozpoczęła działania na planie 27 lipca i pracuje teraz na Śląsku. Zdjęcia obecnie realizowane są w Ustroniu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej i Zawierciu - powstały już ujęcia z Janem Fryczem czy sceny z zabawy sylwestrowej anno domini 1976.

Do obsady filmu dołączyli m.in. Rafał Zawierucha, który gra premiera Piotra Jaroszewicza;  Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Natalia Lesz, Domnika Gwit, Klaudia Halejcio, Krzysztof Tyniec, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski, Maurycy Popiel i Piotr Witkowski. Jak donosi "Super Express", w Leonida Breżniewa wcielić ma się Cezary Żak - producent filmu Janusz Iwanowicz obiecuje, że ujęcia z udziałem odtwórcy tej roli będą bardzo zabawne.

Premiera filmu o Edwardzie Gierku planowana jest na 20. rocznicę jego śmierci, czyli lipiec 2021 roku.

Więcej o: