"Dziewczyny z Dubaju". Doda prezentuje kadry z damską częścią obsady. "Najlepiej odzwierciedlają patos sytuacji"

Doda, która wraz z mężem produkuje film "Dziewczyny z Dubaju", udostępniła na Instagramie pierwsze kadry z udziałem tytułowych dziewczyn. Jak zapewniła, wybrane przez nią ujęcia "najlepiej odzwierciedlają patos, estymę i powagę sytuacji".

W rolach głównych wystąpią: Olga Kalicka, Katarzyna Sawczuk, Paulina Gałązka oraz Anna Karczmarczyk. Jedynie tej ostatniej brakuje na imprezowych zdjęciach, które Doda pokazała na Instagramie. Producentka napisała:

Męska grupa fanów filmu prosi mnie o zdjęcia z planu, gdzie będzie w końcu widać damską część obsady. Jako poważna producentka wybrałam dwa, które najlepiej odzwierciedlają patos, estymę i powagę sytuacji, jak również dramat postaci.
 

Zobacz też: "Dziewczyny z Dubaju". Doda zapowiada: W filmie uwzględnimy wątek Jeffreya Epsteina >>

"Dziewczyny z Dubaju". Prace na planie idą pełną parą

Doda regularnie relacjonuje postępy w pracach ekipy filmowej. Chętnie wrzuca do sieci np. fotografie z ekipą zagranicznych aktorów, zaangażowanych w powstawanie "Dziewczyn". Tysięczny klaps na planie świętowała zdjęciem z reżyserką Marią Sadowską oraz Giulio Berrutim, Andreą Pretim, Lucą Molinarim i Iacopo Ricciottim.

 

"Ta dziewczyna to perła, złoto, iskierka i promyczek naszej ekipy filmowej. Poza tym, że jest piekielnie zdolna, to nie da jej się nie kochać.Tak bardzo cieszę się, że mam to szczęście i mogę produkować filmy, żeby dawać szansę ludziom, którzy na nią zasługują i pokazywać polskiej widowni aktorów, którym ciężko byłoby przebić się przez hermetyczny świat kinematografii" - tak pisała Doda o Paulinie Gałązce.

 

To właśnie Gałązka najprawdopodobniej wcieli się w postać Emi, młodej i ambitnej dziewczyny, która marzy o "wielkim świecie". Kiedy nadarza się okazja, bez wahania decyduje się, by zostać ekskluzywną damą do towarzystwa. Sprawy nabierają tempa i na prośbę arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Wszystkie zostają częścią niedostępnego i opływającego w luksusy świata, który ma też swoją bardzo mroczną stronę, o czym wszystkie boleśnie się przekonają.

Głównym scenarzystą filmu jest Mitja Okorn, który wcześniej zajął się tworzeniem takich przebojów, jak "Listy do M." czy "Planeta Singli". Okorn czerpał z głośnego reportażu Piotra Krysiaka "Dziewczyny z Dubaju", wydanego w 2018 roku. Historia Polek, które świadczyły usługi seksualne na Bliskim Wschodzie, wstrząsnęła krajem. Były wśród nich m.in. modelki, celebrytki, finalistki konkursów piękności i artystki.

"Dziewczynom" i zagranicznej ekipie na ekranie będą partnerować m.in. Katarzyna Figura, Jan Englert, Beata Ścibak-Englert i Józef Pawłowski. Premierę filmu zaplanowano na 22 stycznia przyszłego roku.

Czytaj więcej: "Dziewczyny z Dubaju". Maria Sadowska nakręci film o polskich prostytutkach na Bliskim Wschodzie: "Wiedziały, na co się piszą" >>

Więcej o: