Top 10 filmów familijnych na Netflixie. Propozycje na udany seans z rodziną

Top 10 filmów familijnych? Na Netflixie odnajdziesz tytuły najlepszych pozycji, które idealnie sprawdzą się podczas weekendowego seansu z rodziną. Sprawdź, co przypadnie do gustu starszym i młodszym widzom.

Filmy familijne: Netflix Original 

Filmy familijne na Netflixie to wciągające historie dla widzów w każdym wieku. Wśród nich odnajdziesz zarówno wiele interesujących produkcji na licencji, jak i propozycje od Netflix Original. Pełne przygód filmy, zaskakujące humorem, to doskonałe kino na odprężenie. Wybieraj z tytułów, które rozweselą wszystkich członków rodziny. Oto propozycje filmów familijnych Netflix Original:

 • ''Klaus'' (2019) reż. Sergio Pablos

Poruszająca animacja w świątecznym klimacie, to historia prosto z ośnieżonej wyspy, położonej za północnym kołem podbiegunowym. Bohaterem filmu jest Jasper – jeden z najgorszych w historii studentów akademii listonoszy. Chłopak po przybyciu na wyspę odkrywa, że jej mieszkańcy prawie w ogóle ze sobą nie rozmawiają, a co gorsza, nie piszą listów. Wszystko zaczyna się zmieniać dzięki przyjaźni z nauczycielką Alvą i tajemniczym stolarzem, Klausem, tworzącym piękne zabawki. Mieszkańcy Smeerensburg przypominają sobie, co oznacza hojność i życzliwość.
Pięknie wykonana animacja została nominowana w 2020 roku do Oscara w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany.

 • ''Nowa generacja'' (2018), reż. Kevin R. Adams i Joe Ksander

Kolejną propozycją od Netflixa, którą warto obejrzeć wspólnie z rodziną, jest ''Nowa generacja''. Animowany film przygodowy przedstawia historię dziewczyny Mai, która zaprzyjaźnia się z sympatycznym robotem. Bohaterowie wspólnie starają się pokrzyżować plany pewnego złoczyńcy.

Zobacz też: Netflix - nowości na sierpień 2020. Gorące premiery lata

Filmy familijne: Netflix na licencji           

Filmy familijne to pozycje, które łączą pokolenia. Wśród nich znajdują się najlepsze animacje, a także filmy aktorskie. Platforma Netflix posiada w swojej ofercie wiele tytułów na licencji: są to zarówno obrazy z ostatnich lat, jak i nieco starsze propozycje, które podbiją serca młodszych widzów, a starszym pozwolą powrócić wspomnieniami do czasów dzieciństwa. Zobacz, czego nie możecie przegapić. 

 • ''Uwolnić orkę'' (1993), reż. Simon Wincer

''Uwolnić orkę'' to wzruszająca opowieść o wyjątkowej przyjaźni między chłopcem a morskim ssakiem – ogromną orką. Cała historia zaczyna się od kary, jaką Jesse (Jason James Richter) otrzymuje za wykonanie graffiti w pobliżu miejskiego oceanarium. Wkrótce chłopak poznaje młodą orkę, z którą zaczyna doskonale się rozumieć. Jasse postanawia uwolnić przyjaciela z niewoli.

 • ''Cudowny chłopak'' (2017), reż. Stephen Chbosky

Piękny film o małym chłopcu ze zdeformowaną twarzą, to ciepła i poruszająca opowieść, która podbije serca domowników. Główny bohater tej historii to Auggie Pullman (Jacob Tremblay), nieśmiały i obdarzony niezwykłą wrażliwością dziesięciolatek rozpoczyna naukę w szkole. Nietypowy wygląd nowego ucznia wzbudza sensację wśród kolegów. Przyjaźń z Summer (Millie Davis), która potrafi dostrzec w Auggiem zwyczajnego chłopca, sprawia, że młodzieniec odnajduje w sobie odwagę, by pokazać wszystkim, kim naprawdę jest.

 • ''Mały książę'' (2015) reż. Mark Osborne

''Mały książę'', to kolejna z propozycji, której nie mogło zabraknąć w rankingu najlepszych filmów familijnych. Animacja inspirowana książką Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, przedstawia historię dziewczynki, która zaprzyjaźnia się ze staruszkiem. Mężczyzna przedstawia się jako Pilot i opowiada wyjątkową historię o fantastycznym świecie, pokazanym mu przez Małego Księcia. Magiczna, pełna przygód animacja, porusza wyobraźnię i zachwyca wykonaniem.

Zobacz wideo Co polecamy na wakacje?

Najlepsze filmy familijne, które zobaczysz na Netflixie: TOP10

Najlepsze filmy familijne? Przygotowaliśmy ranking 10 najlepszych tytułów, wśród których odnajdziesz oryginalne propozycje od Netflixa, jak i produkcje na licencji. Pełne wzruszeń i zabawnych momentów filmy dla całej rodziny, to historie o zwierzakach, fantasy, jak również emocjonujące kino przygodowe. Z tymi pozycjami spędzisz miło czas wraz z najbliższymi.

 1. ''Jak wytresować smoka'' (2010), reż. Dean DeBlois i Chris Sanders
 2. ''Czarny książę'' (1994), reż. Caroline Thompson 
 3. ''Cudowny chłopak'' (2017), reż. Stephen Chbosky
 4. ''Uwolnić orkę'' (1993), reż. Simon Wincer
 5. ''Klaus'' (2019) reż. Sergio Pablos
 6. ''Mały książę'' (2015) reż. Mark Osborne
 7. ''Wakacje Mikołajka'' (2014) reż. Laurent Tirard
 8. ''Karate Kid'' (2010), reż. Harald Zwart
 9. ''Mowgli: Legenda dżungli'' (2018), reż. Andy Serkis
 10. ''Nowa generacja'' (2018), reż. Kevin R. Adams i Joe Ksander

Zobacz też: Najlepsze filmy na Netflixie. Ranking propozycji do sprawdzenia

Więcej o: