"Pętla" - jest data premiery i plakat. Patryk Vega w końcu zrobił coś nowego, niekoniecznie dobrego

"Pętla" to najnowszy film Patryka Vegi, w którym główną rolę gra Antoni Królikowski. Pojawił się plakat zapowiadający kinową premierę. Jest inny od tych, do których reżyser zdążył nas przyzwyczaić.

Poprzednie plakaty promujące filmy Patryka Vegi były schematyczne, a także memiczne. Reżyser przyzwyczaił nas, że wyglądają mniej-więcej tak:

Botoks, Polityka - plakatyBotoks, Polityka - plakaty mat. prasowe

Dostrzegacie wzorzec, prawda (więcej przykładów w galerii zdjęć)? Tymczasem, w "Pętli", która na ekrany kin ma wejść 4 września, schemat został przełamany. Zamiast mnóstwa twarzy widzimy na obrazku co prawa trzy osoby, ale tylko jedna z nich pokazuje... twarz. Muszę przyznać, że o ile poprzednie materiały promocyjne kojarzyły się z latami dwutysięcznymi, tu mam wrażenie, jakbym cofnęła się co najmniej do 90. ubiegłego wieku. 

Pętla - plakatPętla - plakat mat. prasowe

Pętla Patryka Vegi - fabuła

W "Pętli" Patryk Vega przedstawia kulisy kryminalno-seksualnego skandalu, w którym brali udział przedstawiciele służb specjalnych, celebryci, sportowcy, biznesmeni, policjanci, duchowni i politycy z pierwszych stron gazet. Jak podkreślają twórcy, do pracy nad "Pętlą" Vega zdobył nagrania z domów publicznych, zarejestrowane ukrytymi kamerami. Także w rozmowie z Gazeta.pl mówił: Pokażę nagrania, na których ludzie uprawiają seks.

Zobacz wideo Patryk Vega zapowiada swój nowy film "Pętla" [Popkultura Extra]

Vega nawiązał także współpracę z uczestnikami tzw. "afery podkarpackiej", między innymi zamieszanym w sprawę oficerem Centralnego Biura Śledczego Policji, właścicielami nocnych klubów – bliźniakami z Ukrainy i rodziną zmarłego boksera Dawida "Cygana" Kosteckiego, którzy stali się bohaterami dokumentalnych nagrań publikowanych w mediach społecznościowych filmowca.

Patryk Vega pokazał zwiastun "Pętli" specjalnie dla kobiet. Inspiracja agentem Tomkiem? >>

Głównym bohaterem jest policjant Daniel (Antoni Królikowski), którego losy łączą się z dwoma bliźniakami z Ukrainy. Dzięki informacjom uzyskanym od Żeni i Alexa oraz ich kontaktom z lokalnym półświatkiem, młody stróż prawa szybko awansuje i zostaje oficerem Centralnego Biura Śledczego. Wkrótce pod płaszczykiem działań policyjnych przejmuje kontrolę nad znanym domem publicznym i zaczyna eliminować konkurencję sutenerów na Podkarpaciu. Z czasem, zyskując coraz większe wpływy i tocząc przewrotną grę z gangsterami i własnymi przełożonymi, tworzy ekskluzywne miejsce, gdzie z gwarancją pełnej dyskrecji można uprawiać seks z dziewczynami z "górnej półki". W rzeczywistości jednak we wszystkich pokojach zamontowane zostają ukryte kamery, a Daniel i bliźniacy zbierają kompromitujące materiały na bywalców lokalu – prominentnych polityków, duchownych i przedstawicieli show-biznesu, by ich szantażować. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, by oficer CBŚP z łowcy zamienił się w zwierzynę, której głowy pragną zarówno polskie służby specjalne, jak i rosyjski wywiad.

W filmie oprócz Królikowskiego występują m.in. Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Marcin Zacharzewski, Maciej Zacharzewski, Aleksandra Nowicka.

Więcej o: