"Historia zblazowanego rapera"? "Quebonafide: Romantic Psycho Film" - premiera na Millenium Docs Against Gravity [ZWIASTUN]

Konkurs Polskich Filmów Dokumentalnych organizowany po raz pierwszy podczas 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity wzbogacił się o jeszcze jeden tytuł. W konkursie weźmie udział 12 filmów, do których dołączył właśnie "Quebonafide: Romantic Psycho Film".

Dziś Quebonafide ma na swoim koncie złote, platynowe i diamentowe płyty, statuetkę Fryderyka za album "Soma 0,5 mg", nagrany w duecie Taconafide z Taco Hemingwayem. Spore miejsce w jego życiu zajmują m.in. podróże - przy okazji nagrywania materiału na płytę "Egzotyka" odwiedził 70 krajów. - Ten projekt uzależnił mnie od podróżowania - podsumowywał potem swoje wyprawy. Przed wydaniem kolejnej płyty też ruszył w podróż – tym razem Koleją Transsyberyjską w głąb Azji. Efektem tego jest nie tylko świetnie przyjęty nowy album, ale też dokument "Quebonafide: Romantic Psycho Film".

Zobacz wideo Quebonafide: Romantic Psycho Film [ZWIASTUN]

Dokument o Quebonafide. Raper: Jestem fanem życia totalnego

Film opowiadający o Quebonafide będzie miał na festiwalu swoją światową premierę. Jak zapowiada producent, pierwszy dokument o jednym z najpopularniejszych i równocześnie najbardziej tajemniczych polskich raperów to zapis jego ubiegłorocznej, kilkutygodniowej podróży w głąb Azji. Podczas swojej wyprawy pełny wewnętrznych sprzeczności Quebonafide (prywatnie Kuba Grabowski) ma w końcu czas, żeby zastanowić się, jaką rolę w jego życiu odgrywa muzyka. Kiedy czuje się naprawdę wolny? Czy najlepsze pomysły przychodzą do niego intuicyjnie? Spotkania z ludźmi, oderwanie od codzienności i odkrywanie nowych, fascynujących miejsc, od Rosji przez Chiny po Mongolię, inspirują go do pracy nad płytą "Romantic Psycho". I chociaż mówi nad brzegiem Bajkału do operatora, że ten film powinien się nazywać "historia zblazowanego rapera", tak naprawdę bardziej pasuje do innego wyznania, które pada z jego ust: "Jestem fanem życia totalnego".

"Quebonafide: Romantic Psycho Film" daje rzadką możliwość zobaczenie artysty w procesie tworzenia, zbierającego siły na wydanie nowego albumu, który będzie wiązał się z ogromną presją. Szczególnie dla kogoś tak w gruncie rzeczy wrażliwego i introwertycznego jak Kuba. Producent filmu Red Bull Media House, który daje fanom możliwość wglądu w prywatne życie rapera, który wcześniej nie dopuszczał do siebie mediów i kamer, ma na koncie tytuły wielokrotnie nagradzane w najbardziej prestiżowych konkursach filmowych - w tym roku otrzymały aż sześć nominacji do Sports Emmy Awards.

Tegoroczny festiwal obędzie się w formule hybrydowej. Od 4 do 18 września odbędzie się edycja kinowa w siedmiu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy. Od 19 września do 4 października potrwa edycja online.

Więcej o: