Antonio Banderas zakażony koronawirusem. Obchodzi 60. urodziny na kwarantannie

Antonio Banderas podał na Twitterze, że jest zakażony koronawirusem. Aktor świętuje dzisiaj 60. urodziny. Jak napisał w oświadczeniu, czuje się "względnie dobrze".
Zobacz wideo

10 sierpnia Antonio Banderas kończy 60 lat. Z tej okazji opublikował na Twitterze zdjęcie z dzieciństwa i krótkie oświadczenie, w którym poinformował o zakażeniu koronawirusem. "Chciałbym publicznie powiedzieć, że dzisiaj jestem zmuszony świętować moje 60. urodziny na kwarantannie po uzyskaniu pozytywnym wyniku testu na COVID-19" - ogłosił hiszpański aktor i dodał, że "czuje się względnie dobrze, trochę bardziej zmęczony niż zwykle, ale pewny, że wyzdrowieje tak szybko, jak to możliwe". 

Antonio Banderas w kwarantannie. "Wykorzystam czas odosobnienia na odpoczynek"

Banderas napisał dalej: "Mam nadzieję, że rekomendacje od lekarzy pozwolą mi przejść przez ten zaraźliwy proceder, z którym walczę i który wpłynął już na tak wielu ludzi na całym świecie". Aktor ujawnił, jakie ma plany na czas kwarantanny:

Skorzystam z tego odosobnienia, aby czytać, pisać, odpoczywać i dalej planować rzeczy, które nadadzą sensu moim niedawno ukończonym 60 latom. Dotarłem do tego wieku pełen pragnienia i entuzjazmu.

W tym roku Antonio Banderas był nominowany do Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę w autobiograficznym filmie Pedro Almodovara "Ból i blask". To właśnie współpraca z Almodovarem przysporzyła Banderasowi popularności na początku kariery. Po tym, jak za role w filmach "Labirynt namiętności" czy "Matador" pokochała go jego rodzinna Hiszpania, rozpoczął podbój Hollywood w szeroko docenionej produkcji Almodovara "Kobiety na skraju załamania nerwowego".

Później dał się poznać publiczności na całym świecie występami w takich tytułach jak "Maska Zorro", "Desperado", "Filadelfia" czy "Evita". Do jego znanych ról należy także m.in. dubbingowy występ w roli Kota w Butach w serii filmów "Shrek". Postać ta spotkała się z tak pozytywną reakcją widzów, że studio DreamWorks stworzyło o niej osobną animację pod tytułem "Kot w Butach", która po premierze w 2011 roku zarobiła w kinach 555 mln dol. 

Więcej o: