Hans Zimmer skomponował nową czołówkę dla Netfliksa. Teraz już nie tylko "tu-dum"

Netflix zaprosił do współpracy Hansa Zimmera, który skomponował dla streamingowego giganta muzykę do nowej czołówki. Widzowie będą jej słuchać w kinach (i nie tylko) przed filmami pełnometrażowymi produkcji Netfliksa.
Zobacz wideo

Hansowi Zimmerowi nie można odmówić wszechstronności. W jego obszernym CV znajdziemy nie tylko kompozycje filmowe ("Piraci z Karaibów", "Gladiator", "Król Lew"), ale i muzykę m.in. do reklamy BMW, czołówki programu "ABC World News Tonight" i do specjalnego hymnu na 25-lecie amerykańskiej ligi piłki nożnej. Teraz do listy interesujących projektów Zimmer może dopisać współpracę z Netfliksem, dla którego stworzył krótki, ale porywający motyw muzyczny.

Koncert Hansa Zimmera"Nudziarz z Niemiec" podbił Coachellę, bo zagrał widzom muzykę ich dzieciństwa

 

Netflix łączy siły z Hansem Zimmerem. Komentarze podzielone

Czołówka powstała na potrzeby filmów pełnometrażowych Netfliksa - wysłuchają jej zarówno użytkownicy serwisu, jak i widzowie w kinach (w pozostałych produkcjach bez zmian zostanie "tu-dum"). Wideo pojawiło się na YouTube:

 

Komentujący podzielili się na dwa obozy - jedni są zdania, że krótka kompozycja "po prostu zachwyca" oraz że "jeśli ktokolwiek postanowi pominąć tę czołówkę podczas oglądania, niech lepiej zastanowi się nad życiem". Inni twierdzą, że "gdzieś to już słyszeli" i czołówce brakuje oryginalności, albo że charakterystyczne "tu-dum" zostało pozbawione wystarczającej mocy. Część internautów słyszy inspirację ścieżką dźwiękową do filmu "Man of Steel", której autorem jest sam Zimmer. Co by nie mówić - w kinie ta czołówka bez wątpienia zrobi wrażenie. 

"No Time to Die". Zwolniono kompozytora ścieżki dźwiękowej. Zastąpi go Hans Zimmer

Hans Zimmer ma w tym roku ręce pełne roboty. W styczniu portal Variety podał, że kompozytor zastąpił Dana Romera na stanowisku autora ścieżki dźwiękowej do najnowszego filmu o Jamesie Bondzie, "No Time to Die". Do tego Zimmer jest zaangażowany w prace nad produkcjami: "Diuna", "Top Gun: Maverick" i "Wonder Woman: 1984". Premiery niemal wszystkich z wymienionych tytułów zostały przesunięte przez pandemię koronawirusa - być może dlatego kompozytorowi udało się wcisnąć w grafik kilka chwil dla Netfliksa. Na ten moment debiut "Wonder Woman" w Polsce jest zaplanowany na początek października, zaś nowego Bonda mamy obejrzeć w listopadzie. 

Więcej o: