Ruszyły zdjęcia do serialu na podstawie wciągających książek Igora Brejdyganta. Obsada bardzo obiecująca

W lipcu rozpoczęły zdjęcia do nowego serialu kryminalnego, będącego adaptacją powieści Igora Brejdyganta "Rysa" oraz jej kontynuacji - "Układ". Pisarz jest głównym scenarzystą produkcji, a na ekranie zobacyzmy m.in. Julię Kijowską, Macieja Zakościelnego, Dawida Ogrodnika i Kingę Preis.
Zobacz wideo

Dobra wiadomość dla wielbicieli pisarstwa Igora Brejdyganta i seriali kryminalnych. Już niedługo za sprawą Sony Pictures Television, telewizji AXN i stacji Polsat, będziemy mogli zobaczyć, jak będą wyglądać perypetie książkowej Moniki Brzozowskiej. Właśnie ruszyły zdjęcia do serialu.

Igor Brejdygant z kolejnym serialem kryminalnym

Scenariusz do serialu powstał na podstawie książek Igora Brejdyganta "Rysa" i "Układ". Sam pisarz, który wcześniej pracował też przy takich produkcjach jak "Paradoks", "zbrodnia", Ultraviolet", "Szadź", pełni tu rolę wiodącego scenarzysty, pomagał mu Bartosz Janiszewski - on pracował przy takich hitach jak "Wataha" i wcześniej wspomniany "Ultraviolet".

Sama historia to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości.

Na ekranie zobaczymy m.in. Julię Kijowską ("Sługi boże", "Drogówka"), Macieja Zakościelnego ("Dywizjon 303. Historia prawdziwa", "Diagnoza"), Janusza Chabiora ("Kamerdyner", "Ślepnąc od świateł", "Wołyń"), Kingę Preis ("Córki dancingu", "Pod Mocnym Aniołem"i”), Dawida Ogrodnika ("kar. Legenda Mietka Kosza", "Cicha noc", "Chce się żyć"), Mariusza Ostrowskiego ("Znaki", "Solid Gold") i Zbigniewa Zamachowskiego ("Kurier", "Pakt", "Pokłosie"). Dawid Ogrodnik już nawet pokazał się w charakteryzacji:

 

Serial wyreżyserują: Maciej Migas ("Żyć nie umierać", "Oda do radości"), Łukasz Kośmicki ("Ultraviolet", "Ukryta gra") oraz Leszek Dawid ("W głębi lasu", "Jesteś Bogiem"). Zdjęcia realizowane będą w Warszawie i Gdyni, a za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. SPT Networks CE realizuje projekt we współpracy z Polsatem.

<<Reklama>> Książki Igora Brejdyganta dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>