Christina Aguilera po ponad 20 latach wraca do świata "Mulan". Jest klip do piosenki promującej nowy film

Kiedy w 1998 roku Disney wypuścił film "Mulan", bardzo pomógł w karierze młodej wokalistce, która zaśpiewała jego główny motyw muzyczny, "Reflection", i dopiero podpisała pierwszy kontrakt płytowy. Ponad 20 lat później Christina Aguilera wzięła udział w pracach nad nową wersją "Mulan". Nagrała piosenkę "Loyal Brave True", do której właśnie ukazał się teledysk.

Singiel "Loyal Brave True" ujrzał światło dzienne na początku marca, jeszcze zanim pandemia koronawirusa pokrzyżowała globalne kinowe plany Disneya. "Mulan" miała zadebiutować wiosną, jednak premierę przełożono na późne lato - widzowie w Europie zapoznają się z nową wersją historii walecznej Hua Mulan we wrześniu, natomiast w USA film trafi prosto na platformę Disney+. Tuż przed debiutem w sieci ukazał się teledysk do piosenki Aguilery, która spotkała się z dużym uznaniem fanów.

Zobacz też: "Mulan". W nowym filmie Disneya nie będzie jednego z głównych bohaterów oryginału. "Niestosowne" >> 

"Loyal Brave True". Christina Aguilera w przejmującej balladzie do filmu "Mulan"

"Wspaniale jest wrócić do tak niesamowitego filmu, który jest pełen mocy oraz niesie przesłanie, i to ponadczasowe: trzeba pozostawać wiernym sobie, być dokładnie tym, kim jesteśmy i uczyć innych, jak pokonywać strach. Moja nowa piosenka 'Loyal Brave True' reprezentuje doskonałą równowagę między wrażliwością a siłą" - napisała Aguilera w oświadczeniu wydanym w lutym.

"Loyal Brave True" to ballada niejako streszczająca opowieść o Hua Mulan - młodej dziewczynie, która pod przebraniem mężczyzny decyduje się dołączyć do cesarskiej armii, aby pomóc schorowanemu ojcu. "Czy jestem wierna, odważna i szczera?" - pyta w piosence Aguilera. W warstwie muzycznej wykorzystano tradycyjne instrumenty chińskie. Za reżyserię klimatycznego teledysku odpowiadała Niki Caro, reżyserka "Mulan". 

 

Wyczekujący na premierę filmu widzowie przyjęli utwór z entuzjazmem. "Ta piosenka bardziej zachęciła mnie do obejrzenia 'Mulan' niż zwiastuny" - czytamy w jednym z komentarzy. "Christina zasłużyła na Oscara, Złoty Glob i kolejną nagrodę Grammy za ten wspaniały utwór", "Jeżeli ten numer nie wygra Oscara, zmieniam nazwisko" - wtórują inni. Internauci docenili przy tym Disneya m.in. dlatego, że po latach nawiązuje współpracę z wokalistami, którzy muzycznie ilustrowali klasyczne animacje. Przed Aguilerą i "Mulan" Celine Dion wróciła do "Pięknej i Bestii", zaś Elton John miał udział w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do nowego "Króla Lwa".

Jak zapowiedziała Christina Aguilera, "Loyal Brave True" to tylko część jej wkładu w soundtrack do "Mulan". Wokalistka stworzyła również odnowioną odsłonę "Reflection", którą z pewnością usłyszymy w filmie. W wersji polskiej piosenka nazywa się "Lustro" - 22 lata temu śpiewała ją Edyta Górniak. 

 

"Mulan" w wydaniu aktorskim wejdzie do polskich kin 11 września. 

Więcej o: