O pomyśle uruchomienia własnego studia Tomasz Sekielski wspomniał na początku sierpnia w rozmowie z Onetem po spotkaniu na Akademii Sztuk Przepięknych Pol'and'Rock Festival 2020. Powiedział wówczas, że wraz z bratem chce stworzyć miejsce, w którym będą produkować reportaże, filmy dokumentalne i programy publicystyczne. Po deklaracjach przeszedł czas na czyny. Na serwisie Patronite ruszyła zbiórka, która ma umożliwić wybudowanie Sekielski Brothers Studio.
"Wsparcie, jakiego udzieliliście naszym niezależnym produkcjom dokumentalnym i Wasze pozytywne reakcje na naszą twórczość, zainspirowały nas do podjęcia próby stworzenia nowego medium - niezależnego od polityków i finansowych grup nacisku. W czasie, gdy przedstawiciele rządzącej partii zapowiadają „dekoncentrację” i „repolonizację” mediów krytycznych wobec rządu i gdy tzw. media publiczne stały się tubą propagandową jednej opcji politycznej, niezwykle ważne stało się budowanie własnych, niezależnych mediów społecznych. Niezbędne są media, które działać będą w interesie obywateli, a nie tego czy innego polityka" - napisał na Facebooku Tomasz Sekielski.
Do studia SBS mają zostać przeniesione wszystkie formaty znane już osobom, które śledzą działania braci Sekielskich. Mowa m.in. o cotygodniowym programie "Sekielski Sunday Night Live". Oprócz tego mają powstać nowe programy, w tym serial "12 wyzwań Sekielskiego" na temat walki Tomasza Sekielskiego z otyłością. Wszystkie audycje i wywiady mają ukazywać się także w formie podcastów.
- Będziemy prezentowali wszystkie te formaty głównie na specjalnie powstałej stronie internetowej, ale także na jakimś nowym kanale na YouTube. Oczywiście zostawiamy tam także nasz dotychczasowy kanał: Sekielscy. Będziemy go stale zasilać - powiedział Marek Sekielski w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.