Zobacz zwiastun filmu "Tarapaty 2". Historia zainspirowana prawdziwą kradzieżą z muzeum w Poznaniu

- Seans polecam wszystkim, którym nie jest obojętny los impresjonistycznych obrazów -mówi tajemniczo Tomasz Ziętek o "Tarapatach 2". Prawdziwa historia kradzieży, w wyniku której z Muzeum Narodowego w Poznaniu zniknęło jedyne w polskich zbiorach dzieło Claude'a Moneta, zainspirowała twórców filmu. Powstała opowieść o szalonej wakacyjnej przygodzie i zaskakującej zagadce kryminalnej.

Premiera "Tarapatów 2", kontynuacji hitu polskiego kina familijnego, już 25 września. Dziś prezentujemy zwiastun. 

Zobacz wideo "Tarapaty 2" [ZWIASTUN]

Jak fakty zainspirowały historię, którą zobaczymy w "Tarapatach 2"?

Marta Karwowska, reżyserka i scenarzystka filmu, tłumaczy: - Od początku pracy nad tekstem wiedziałyśmy z Agnieszką Dziedzic (producentka filmu - przyp.), że tym razem chcemy wynieść się z Warszawy w plener. Marzył nam się prawdziwy wakacyjny film - z lasem, jeziorem i słońcem. Historia poznańskiej kradzieży była do tego dobrym punktem wyjścia. Ale poza tym, że ginie jedyny obraz Moneta w polskich zbiorach muzealnych, nie ma wielu punktów styczności pomiędzy tymi dwoma historiami. Poznań z okolicami miał obie te rzeczy, superplenery i ciekawą historię.

"Tarapaty 2". Co wiemy o filmie?

Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji - "Plaża w Pourville" Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki -  dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. "Tarapaty 2" to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

"Tarapaty 2" ponownie reżyseruje Marta Karwowska, a za zdjęcia odpowiada Jakub Burakiewicz, dla którego będzie to fabularny debiut pełnometrażowy. Film jest produkcją Koi Studio, na czele z Agnieszką Dziedzic, producentem wykonawczym i koproducentem jest Tomek Morawski z Haka Films. Za scenografię odpowiadają Jędrek Kowalski i Maria Dziewanowska-Kowalska, a za montaż Aleksandra Gowin.

<<Reklama>> Książka "Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: