Henry Cavill jako Sherlock Holmes: na film "Enola Holmes" czeka wiele osób. Netflix opublikował teaser

Netflix opublikowali pierwszy oficjalny zwiastun filmu "Enola Holmes". Streamingowy gigant zakupił produkcję od Legendary Entertainment. Jest oparta na cyklu książek dla młodzieży autorstwa Nancy Springer. Główną rolę gra znana ze "Stranger Things" Millie Bobbie Brown, a jej starszego brata - Sherlocka Holmesa - gra Henry Cavill.

Wśród wszystkich filmów, które zadebiutują w tym roku na Netfliksie "Enola Holmes" uważana jest za jedną z najciekawszych propozycji. Nic dziwnego, ma gwiazdorską obsadę i fabułę opartą na bestsellerowej serii książek dla młodzieży. Oficjalna data premiery na platformie VOD to 23 września.

Zapowiedź "Enola Holmes". Będzie tajemniczo

Zanim jednak dojdzie do premiery, fani nowych produkcji mogą zapoznawać się z zarysem fabuły dzięki zapowiedzi, jaką Netflix umieścił w sieci:

Zobacz wideo

Tytułową bohaterką produkcji jest młodsza siostra Sherlocka Holmesa - Enola. Wraz z jej 16. urodzinami, w tajemniczych okolicznościach znika jej matka. Starsi bracia dziewczyny próbują wysłać ją do szkoły z internatem, jednak ona sama chce rozwikłać zagadkę, która nie daje jej spokoju.

Główna postać odgrywana jest przez Mille Bobbie Brown, znaną przede wszystkim ze "Stranger Things". W postać Sherlocka z kolei wciela się Henry Cavill, ostatnio widziany między innymi w "Wiedźminie". W obsadzie znaleźli się ponadto Helena Bonham Carter, Sam Claflin, Susan Wokoma, Fiona Shaw czy Louis Partridge.

Produkcji dodatkowo towarzyszy drobne zamieszanie - spadkobiercy praw majątkowych sir Arthura Conana Doyle'a nie są zachwyceni tym, że na podstawie pomysłu ich przodka powstała powieść Nancy Springer, a teraz też i film, nad którym nie mają kontroli. Pozywają Netfliksa i pisarkę za to, że w filmie i powieściach wykorzystywane są motywy z opowiadań. Pozew dostało też wydawnictwo pisarki, a także producent filmu - chodzi o nieokreślone straty finansowe.

<<Reklama>> Książki o Enoli Holmes dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: