"Śniegu już nigdy nie będzie". Magiczne ręce leczą w pierwszym teaserze polskiego kandydata do Oscara

"Śniegu już nigdy nie będzie" to polski kandydat do Oscara 2021. Film jest owiany tajemnicą, ponieważ jego premiera odbędzie się dopiero we wrześniu podczas festiwalu w Wenecji. Twórcy uchylili jednak rąbka tajemnicy - w sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź produkcji Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta.
Zobacz wideo

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się on – atrakcyjny mężczyzna z egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich. Ich próbkę możemy zobaczyć w pierwszym teaserze do filmu "Śniegu już nigdy nie będzie":

 

Zobacz też: "Śniegu już nigdy nie będzie". Katarzyna Figura o kandydacie do Oscara: W tej koncepcji jest coś nieoczywistego >>

"Śniegu już nigdy nie będzie". Film Szumowskiej i Englerta zadebiutuje w Wenecji

Główną rolę w filmie Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta zagrał Alec Utgoff, brytyjski aktor ukraińskiego pochodzenia, którego doskonale znają m.in. fani "Stranger Things". W trzecim sezonie serialu Utgoff wcielił się w uroczego, choć przebiegłego naukowca Alexeia. Na koncie ma także występy m.in. w "Mission Impossible: Rogue Nation", "Jack Ryan: Teoria chaosu" i serialu "Dracula". Obok Utgoffa w "Śniegu (...)" zagrali: Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Decyzją polskiej komisji oscarowej "Śniegu już nigdy nie będzie" powalczy o nominację do Oscara 2021 w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Produkcja Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta będzie mieć światową premierę w konkursie głównym festiwalu filmowego w Wenecji, który rozpocznie się 2 września. To jeden z najbardziej prestiżowych na świecie konkursów, a wyróżnienie jest tym większe, że polskie premiery zdarzają się podczas tego wydarzenia niezwykle rzadko. Dodatkowo "Śniegu już nigdy nie będzie" znalazł się w selekcji odwołanego amerykańskiego festiwalu Telluride.

Ostatni film Małgorzaty Szumowskiej - "The Other Lamb" - miał światową premierę na festiwalu w Toronto, pierwszym i najważniejszym festiwalu filmowym Ameryki Północnej. To pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze reżyserki. Ten film dwukrotnej zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia (nagrody festiwalu Berlinale) można oglądać na Netfliksie.

Więcej o: