Filmy z Benem Affleckiem. Pięć najlepiej ocenianych produkcji tego aktora

Filmy z Benem Affleckiem- Zebraliśmy 5 najlepszych tytułów z udziałem tego wybitnego aktora i reżysera, które będą idealną propozycją na długie wieczory.
Zobacz wideo Kulturalne marzenia i pragnienia na 2021 rok. Disney+ i...? [Popkultura Extra]

Historia kariery tego aktora to opowieść o spełnionych marzeniach z dzieciństwa. Ben Affleck, którego prawdziwe nazwisko to Benjamin Géza Affleck-Boldt urodził się w Kalifornii w rodzinie protestantów. Jego ojciec Timothy opuścił rodzinę, gdy Ben miał 12 lat i od tej pory wraz z bratem pozostawał pod opieką matki.

Ben Affleck: historia marzeń małego chłopca 

Ben Affleck od małego przyjaźnił się z Mattem Damonem, z którym dzielił marzenie o karierze aktora. Chłopcy uczęszczali razem na dedykowane zajęcia i w końcu postanowili postawić wszystko na jedną kartę. Przeprowadzka do Los Angeles była dla nich punktem zwrotnym. W "mieście aniołów" starali się maksymalnie wykorzystać swoją szansę - pracowali jako statyści, grali w reklamach i brali udział w licznych castingach. Przyszedł jednak czas, w którym ich wspólna droga dobiegła końca i podczas gdy Ben zaangażował się w kino niezależne, Matt postawił na projekty typowo komercyjne, które pozwoliły mu dotrzeć do wielu wpływowych osób. Spotkali się ponownie pod koniec lat 90. na planie filmu, do którego wspólnie napisali scenariusz i w którym zagrali. "Buntownik z wyboru" otrzymał nawet Nagrodę Akademii Filmowej

Buntownik z wyboruBen Affleck obronił Matta Damona przed ostrym mantem w szkole

Ben Affleck: filmy ranking - pięć najlepszych tytułów 

Poniżej prezentujemy zestawienie najlepszych tytułów, które są dowodem na niezwykły talent tego hollywoodzkiego aktora: 

  • "Buntownik z wyboru" (1997) reż. Gus Van Sant.

Listę otwiera oczywiście oscarowy "Buntownik z Wyboru". Główny bohater grany przez Damonda - Will, to zagubiony chłopak z biednej dzielnicy Bostonu, który nie ma planu na życie. Dni upływają mu na nudnej pracy oraz wieczornych eskapadach z kumplami, które najczęściej kończą się na rozbojach i awanturach. Wszystko zmienia się za sprawą profesora matematyki, który odkrywa u Willa niezwykły talent i prowokuje go do zmiany. Ciekawostką jest, że mniej więcej w połowie scenariusza pojawia się kontrowersyjna scena, która finalnie miała nie pojawić się w filmie. To był test na to, które studio faktycznie przeczytało ich propozycję w całości. Z tej próby zwycięsko wyszedł tylko Miramax i to właśnie on wyprodukował "Buntownika". 

  • "Zaginiona dziewczyna" (2014) reż. David Fincher.

To, co łączy filmy z Benem Affleckiem, to bardzo dobry scenariusz, który gwarantuje widzom ciekawą i wciągającą historię. Film powstał na podstawie światowego bestsellera Gillian Flynn o tym samym tytule. Widz poznaje parę małżonków, którzy lada dzień będą obchodzić piątą rocznicę ślubu. Z pozoru poukładany świat młodych ludzi sypie się jak domek z kart, za sprawą zaginięcia głównej bohaterki - cudownej Amy. Podejrzenia od razu padają na granego przez Afflecka męża, który z dnia na dzień staje się czarną owcą nie tylko w najbliższej okolicy, ale też w mediach. To wielowątkowa historia małżeństwa, które skrywa wiele tajemnic, a widz odkrywa je krok po kroku, co sprawia, że film trzyma w napięciu i można dać się zaskoczyć. "Zaginiona dziewczyna" określana jest mianem wizjonerskiego thrillera z fantastyczną obsadą.  

  •  "Armageddon" (1998) reż. Michael Bay

Ben Affleck wystąpił też w znanym filmie "Armageddon". Fabuła toczy się wokół badań przeprowadzonych przez NASA, które sygnalizują zbliżające się niebezpieczeństwo. Po 18 dniach asteroida ma uderzyć w Ziemię i jedyną szansą na ocalenie ludzi jest podróż promem kosmicznym w kierunku tego obiektu. Celem misji jest zmiana trajektorii lotu asteroidy. Oprócz Bena Afflecka w filmie możemy podziwiać też Liv Tyler, Bruce'a Willisa oraz Billy'ego Boba Thortona, którzy grają role pierwszoplanowe. Film otrzymał dwie nagrody Saturn oraz 27 nominacji do innych nagród.

 
  • "Operacja Argo" (2012) - Ben Affleck w roli reżysera i aktora

Tym razem Ben Affleck wciela się w rolę reżysera i aktora. Film został oparty na wspomnieniach agenta CIA Tony'ego Mendeza, który przeprowadził brawurową akcję ewakuacji amerykańskich obywateli z ambasady opanowanej przez  bojówki ajatollaha Chomeiniego. Wszystko pod fenomenalną przykrywką szukania plenerów do produkcji filmu klasy B o nazwie "Argo". Krytycy zwracają uwagę przede wszystkim na scenę na lotnisku, która jest kluczowym elementem fabuły i trzyma widza w napięciu aż do końca. Film otrzymał trzy Oscary, 18 innych nagród i aż 44 nominacje. 

"Karbala", "Operacja Samum", "Operacja Argo" - tak filmowcy pokazują historie, które nie miały ujrzeć światła dziennego

  • "Stan gry" (2009) reż. Kevin Macdonald

To historia, która opowiada o dziennikarzach, którzy chcą rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci asystentki kongresmena. Russell Crowe gra rolę Cala McAffreya, reportera z Waszyngtonu, który jest nieustępliwy i za wszelką cenę chce dotrzeć do prawdy. Po drodze trafia na spisek polityczny, który może mu przeszkodzić. Świat polityki reprezentuje kongresmen Stephen Collins - w tej roli Ben Affleck. 

Więcej o: