"Chłopi" twórców "Twojego Vincenta". Maciej Musiał zagra w filmie wyjątkową postać

50 malarzy, 72 tys. klatek i opowieść o sile kobiet - taka ma być nowa animowana - a może raczej malowana - ekranizacja "Chłopów" Władysława Reymonta. W projekt zaangażowany jest m.in. Maciej Musiał, który pokazał, jak będzie wyglądał w produkcji.
Zobacz wideo "Chłopi" - kolejny film twórców "Twój Vincent" zrealizowany w technice animacji malarskiej [Zwiastun koncepcyjny]

"Chłopi" Doroty Kobieli zostaną zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia BreakThru Films - filmie "Twój Vincent". Jak to działa? Najpierw powstają zdjęcia z aktorami, potem do pracy zabierają się artyści i każdą klatkę malują jako obraz olejny. 

Tak wygląda Maciej Musiał w animacji malarskiej "Chłopi" 

Maciej Musiał wcielił się w Jasia. To syn organisty, później kleryk, w którym podkochuje się Jagna (w tej roli wystąpi Kamila Urzędowska). Jak zauważa aktor, Jasio to postać wzorowana na młodym Władysławie Reymoncie.

 

W nowym filmie twórców nominowanego do Oscara "Twojego Vincenta" będzie można zobaczyć również m.in. Mirosława Bakę (Boryna), Sonię Mietelicę (Hanka), Roberta Gulaczyka (Antek) oraz Ewę Kasprzyk (Dominikowa) i Andrzeja Konopkę (Wójt). W "Chłopach" pojawią się także Małgorzata Kożuchowska oraz Julia Wieniawa. - W projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie - wyjaśnia Tomasz Wochniak, producent liniowy studia BreakThru Films.

Dzieło noblisty Władysława Reymonta przepełnione jest kwiecistymi opisami przyrody. Film zostanie zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.

L.U.C. napisze muzykę do malowanych "Chłopów". I mówi o powieści to, co my wszyscy kiedyś myśleliśmy [TYLKO U NAS] >>

Premiera "Chłopów" od studia BreakThru Films planowana jest na 2022 rok. Dystrybutorem filmu w Polsce będzie Next Film.

Więcej o: