"Ammonite". Lesbijska miłość Kate Winslet i Saoirse Ronan w zwiastunie nowego filmu

"Ammonite" to najnowszy film Francisa Lee. Postać grana przez Kate Winslet - poszukiwaczka skamielin, niegdyś światowej sławy - niechętnie bierze pod skrzydła młodą żonę pewnego bogatego turysty. Żadna z pań nie spodziewa się, że oprócz geologicznej pasji połączy je coś więcej. W sieci ukazał się pierwszy zwiastun filmu, który zapowiada wiele uniesień.

Akcję "Ammonite" osadzono w XIX-wiecznej Anglii. Kate Winslet gra Mary Anning, poszukiwaczkę skamielin, która pracuje samotnie na wybrzeżu na południu kraju. Mary ma już za sobą czasy, gdy dokonywała odkryć geologicznych światowej sławy. Teraz szuka pospolitych skamieniałości do sprzedawania turystom, aby utrzymać siebie i chorą matkę.

Zobacz też: "Śniegu już nigdy nie będzie". Magiczne ręce leczą w pierwszym teaserze polskiego kandydata do Oscara >>

"Ammonite". Gorące uczucie na zimnym angielskim wybrzeżu

Pewnego dnia zamożny turysta odwiedza Mary i prosi ją, aby zaopiekowała się jego chorą żoną Charlotte Murchison (Saoirse Ronan), która cierpi na "melancholię". Mąż Charlotte oferuje zbyt wiele, by odmówić, a Mary zyskuje nową uczennicę - choć taką, której "nie podoba się woda". Mary i Charlotte początkowo ścierają się z powodu różnych klas społecznych i osobowości, ale z czasem powstaje między nimi intensywna i namiętna więź, która zmusza je do zastanowienia się nad prawdziwą naturą ich związku.

Zobacz wideo

Oprócz Ronan i Winslet w "Ammonite" zagrali m.in. Gemma Jones, James McArdle, Alec Secareanu i Fiona Shaw. Produkcja miała być pokazana na festiwalu w Cannes i Telluride Film Festival (tym samym, w którego selekcji znalazł się film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie") przed ich odwołaniem z powodu pandemii koronawirusa. We wrześniu "Ammonite" zadebiutuje na festiwalu filmowym w Toronto.

Kinowa premiera "Ammonite" została zaplanowana na listopad 2020 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy film zadebiutuje w Polsce.

Więcej o: