"Małe szczęścia". O to chodzi, jak co komu wychodzi, czyli jak poradzić sobie z sukcesem żony [ZWIASTUN]

We wrześniu do kin wejdzie kolejna komediowa propozycja prosto z Francji. Film "Małe szczęścia" w reżyserii Daniela Cohena i w gwiazdorskiej obsadzie opowiada historię przyjaciół, których lojalność zostanie niespodziewanie wystawiona na próbę. Wszystko przez nagły przypływ literackiej weny.

Francuskie komedie to wierne towarzyszki kinomanów, którzy podczas pandemii nie mogą się nacieszyć wielkimi hollywoodzkimi premierami. 18 września na ekrany wejdzie kolejna z nich - "Małe szczęścia" to przezabawna historia o tym, co się może stać, gdy sława dopadnie bliską nam osobę. Jak przezwyciężyć mimowolną zazdrość? Można np. samemu próbować stać się sławnym. Ale to nie będzie proste.

"Małe szczęścia". Vincent Cassel i Bérénice Bejo mierzą się z nagłym przypływem sławy

Kochająca życie Lea (Bérénice Bejo) pracuje w centrum handlowym i jest szczęśliwą żoną Marca (Vincent Cassel), konserwatysty i w pewnym stopniu niewierzącego w siebie sprzedawcy. Lea od dawna uważana jest za marzycielkę przez swoją najlepszą przyjaciółkę Karine (Florence Foresti), która jest zadowolona ze swojej kierowniczej posady w reklamie i życia z Francisem (François Damiens) oraz dwójką ich dzieci. Coś jednak zburzy spokój tej czwórki.

Zobacz wideo

Pewnego wieczoru, podczas kolacji, Lea niespodziewanie ogłasza, że spróbuje swoich sił jako pisarka. Jednak jej mąż nie jest do końca przekonany do tego pomysłu. Nagły przypływ kreatywności u Lei powoduje, że także jej przyjaciółka Karine zdecyduje się spróbować swoich sił w pisarstwie, a jej mąż odkryje na nowo swoje kreatywne oblicze. Kiedy jedno z przodujących wydawnictw zainteresuje się książką Lei, wydaje się, że czekają ją same sukcesy. Tylko czy jej mąż i przyjaciele będą w stanie to udźwignąć?

Za reżyserię filmu "Małe szczęścia" odpowiada Daniel Cohen, który jest także współautorem scenariusza razem z Olivierem Dazatem na podstawie swojej sztuki "L'île flottante". W rolach głównych występują: Bérénice Bejo ("Artysta"), Vincent Cassel ("Czarny łabędź"), Florence Foresti ("Barbecue") i Francois Damiens ("La Famille Belier"). Producentami obrazu są David Gauquié i Julien Deris. Na ekrany polskich kin komedia "Małe szczęścia" trafi 18 września. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films.

Więcej o: