Patryk Vega szykuje film o pandemii. Kręcił go podczas lockdownu

Patryk Vega w rozmowie z portalem Filmweb ujawnił, że jest w trakcie prac nad pełnometrażowym filmem, którego akcja dzieje się w trakcie pandemii. Jak zapowiedział reżyser, nowa produkcja w dużej mierze traktuje o "epidemii samotności". Podał również zaplanowaną datę premiery.
Zobacz wideo

Jeszcze nie dobiliśmy do niemalże tradycyjnej już wrześniowej premiery kolejnego filmu Patryka Vegi, a ten już informuje o następnym projekcie. Niebawem na ekrany kin wejdzie "Pętla" o kulisach tzw. afery podkarpackiej, w której brali udział przedstawiciele służb specjalnych, celebryci, sportowcy, biznesmeni, policjanci, duchowni i politycy z pierwszych stron gazet. W kolejce czeka międzynarodowy "Small World" o handlu dziećmi. Tymczasem Vega zdradził Filmwebowi w podcaście "Mój Ulubiony Film", że w lutym pokaże film o życiu w pandemii.

Zobacz też: Patryk Vega: Jeśli mamy świetny scenariusz, nawet chu**wy reżyser zrobi z tego przyzwoity film [WYWIAD] >>

Patryk Vega o nowym projekcie: W dużej mierze to film o epidemii samotności

- Film, który wypuszczam 7 lutego 2021 roku dzieje się w trakcie pandemii - powiedział reżyser. - W dużej mierze to film o epidemii samotności. Punkt wyjścia jest taki, że ludzie, mając coraz większy dostęp do wyzutego z uczuć seksu, mają jednocześnie coraz większą trudność z budowaniem relacji bliskości i miłości z drugim człowiekiem. Ta pandemia, która spotyka bohaterów, jest czymś, co zaczyna przewartościowywać ich postawy.

Vega potwierdził przy tym, że udało mu się nakręcić ujęcia miasta w trakcie powszechnego lockdownu. Pod koniec marca został przyłapany przez anonimowych świadków na pracach na planie pomimo zakazu zgromadzeń powyżej 50 osób. - Mam ujęcia Emilii Plater czy innych ulic, które wyglądają jak z filmu "28 dni później" - pochwalił się. 

Czytaj więcej: Patryk Vega kręci film z całą ekipą. Mamy zdjęcia, które to potwierdzają. Reżysera krytykuje m.in. Szyc. "Niektórzy ponad kwarantanną?" >>

"Pętla" w kinach w przyszłym tygodniu. O czym opowie film?

Zanim w lutym Patryk Vega zaprezentuje swoje pandemiczne dzieło, czeka nas wspomniana już premiera "Pętli". Ma ona pokazać, jak jeden z policjantów rzeszowskiego CBŚ rzekomo wyeliminował całą lokalną konkurencję sutenerów i otworzył własny luksusową agencję towarzyską. Vega utrzymuje, że poznał niuanse afery podkarpackiej bezpośrednio od jej uczestników. W "zwiastunie dla kobiet" skupia się na kobiecych bohaterkach tej opowieści - prokuratorce i żonie policjanta Daniela Ś.

Główne role w "Pętli" zagrali Antek Królikowski, Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke. W obsadzie znaleźli się także Marcin Zacharzewski, Maciej Zacharzewski, Aleksandra Nowicka, Rafał Cieszyński, Tomasz Dedek, Krystian Hołdak, Krzysztof Bochenek, Monika Ambroziak, Wiktor Korzeniowski, Arkadiusz Nader i Filip Guźla. Patryk Vega szumnie zapowiadał, że jeszcze przed premierą "Pętli" do sieci trafi seria nagrań i innych materiałów związanych z seksaferą podkarpacką. Mają to być taśmy, które pokażą m.in. ludzi uprawiających seks czy rozmowy z rosyjskim wywiadem. Czasu zostało niewiele - film pojawi się w kinach 4 września.

Więcej o: