Barack Obama pożegnał Chadwicka Bosemana. Wspomina jego wizytę w Białym Domu

Chadwick Boseman nie żyje - taka informacja obiegała świat w miniony weekend. W stronę rodziny aktora zaczęły napływać wyrazy współczucia ze strony fanów aktora oraz jego współpracowników ze świata filmowego. Wśród osób, które upamiętniły Bosmana znalazł się również Barack Obama. Były prezydent w emocjonalnym wpisie na Twitterze przypomniał wizytę aktora w Białym Domu.

Chadwick Boseman zasłynął w ostatnich latach z roli "Czarnej Pantery" w filmach z uniwersum Marvela. 43-latek był jednym z pierwszych czarnoskórych aktorów odgrywających główną rolę w filmie o superbohaterach. O jego śmierci poinformowano w sobotę 29 sierpnia. Boseman zmarł po kilkuletniej walce z rakiem.

Barack Obama żegna Chadwicka Bosemana: Używał swoje mocy, aby stać się wzorem do naśladowania

Były prezydent USA poznał Bosemana w trakcie trasy promującej jego film "42" - produkcji opowiadającej o dyskryminacji rasowej w baseballu. - Chadwick przyszedł do Białego Domu, aby popracować z dziećmi w trakcie, kiedy grał Jackiego Robinsona - opowiada na Twitterze Barack Obama.

- Od razu można było stwierdzić, że jest błogosławiony. Być młodym, zdolnym i czarnym; używać tej mocy, by stawać się dla innych wzorem do naśladowania; robić to wszystko, cierpiąc w bólu - co za poświęcenie - napisał Barack Obama.

Chadwick Boseman nie żyje. Przez cztery lata walczył z nowotworem

Chadwick Boseman zmarł 28 sierpnia 2020 r. w wieku 43 lat. Czarnoskóry aktor od 2016 r. zmagał się z nowotworem okrężnicy. Boseman nie informował opinii publicznej o swojej chorobie. O jego zmaganiach z rakiem wiedzieli tylko najbliżsi.

- Jako prawdziwy wojownik, Chadwick przetrwał to wszystko i przyniósł wam wiele filmów, które tak bardzo pokochaliście. "Marshal", "Da 5 Bloods", "Ma Rainey's Black Bottom" i kilka innych tytułów - wszystkie zostały nakręcone pomiędzy niezliczonymi operacjami i chemioterapią - czytamy w oświadczeniu wydanym po jego śmierci. Aktor zmarł w swoim domu. Towarzyszyła mu jego żona i dzieci.

Zobacz wideo "Czarna Pantera" - zwiastun
Więcej o: