Filmy z Margot Robbie. Czy znasz najważniejsze role australijskiej aktorki?

Filmy z Margot Robbie to nie tylko ''Legion Samobójców'' i ''Ptaki nocy'', chociaż właśnie jako Harley Quinn zdobyła duży rozgłos. Jej kariera jest bardzo ciekawie prowadzona - Margot z roku na rok umacnia swoją pozycję w Hollywood.

Margot Robbie - sławna, ale bardzo zwyczajna

Australijska aktorka ma dopiero 30 lat, jednak magazyn ''Time'' uznał ją za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Początki przyszłej gwiazdy nie były jednak łatwe. Urodziła się na australijskiej prowincji jako córka fizjoterapeutki i byłego właściciela farmy, ma trójkę rodzeństwa.  Wychowywana przez matkę, już w wieku 16 lat musiała pracować i to w kilku miejscach jednocześnie. Rok później przeprowadziła się do Melbourne, gdzie rozpoczęła się jej przygoda z aktorstwem.  

Zobacz też: Filmy z Angeliną Jolie. Te produkcje warto obejrzeć

Filmy z Margot Robbie. Początki kariery

Drogę na szczyt aktorskiej sławy rozpoczynała od niewielkich ról w serialach. Pierwsze filmy z Margot Robbie to między innymi ''Vigilante'' i niskobudżetowy thriller ''I.C.U'' - oba reżyserowane przez Asha Aarona. W ostatnim zagrała jedną z głównych ról, ale to raczej występy w ''Sąsiadach'' i ''Pan Am'' przyczyniły się do zwiększenia popularności blondwłosej aktorki. W ostatnim serialu, grając stewardesę Laurę Cameron, wystąpiła obok wówczas znacznie popularniejszej Christiny Ricci.

Margot Robbie: filmy, które stanowiły przełom w karierze aktorki

Które filmy stanowiły przełom w karierze Margot Robbie? Bez wątpienia należy wśród nich wymienić obrazy z 2013 r. Wtedy właśnie zagrała w komedii romantycznej ''Czas na miłość'', gdzie pojawiła się również Rachel McAdams. Kilka miesięcy później na ekrany kin wszedł ''Wilk z Wall Street''. Margot Robbie wystąpiła u boku Leonardo DiCaprio jako druga żona granego przez niego bohatera. Kilka odważnych scen wymagało od niej wiele poświęcenia, ale ostatecznie opłacało się - zebrała za swój występ bardzo dobre recenzje. 

Sławna Margot Robbie - ''Francuska suita'' i kolejne filmy

Wystąpić u boku Michelle Williams i Kristin Scott Thomas? Dla wielu aktorek byłby to szczyt marzeń, ale dla Robbie Margot stało się to faktem we ''Francuskiej suicie''. W postapokaliptycznym filmie ''Z jak Zachariasz'' zagrała główną rolę żeńską. Postać Ann Burden, o której względy zabiegają Loomis (Chiwetel Ejiofor) i Caleb (Chris Pine) zyskała sobie pozytywne oceny widowni i krytyków. 

W 2016 roku australijska aktorka zaprezentowała się przede wszystkim w:

W pierwszym filmie zagrała u boku Willa Smitha. W drugim, pojawiając się znów u boku Smitha i Jareda Leto, po raz pierwszy wcieliła w postać Harley Quinn. Okaże się, że będzie to dla niej nadzwyczaj istotna rola także w przyszłości. 

W 2017 roku dostała angaż w dramacie sportowym ''Jestem najlepsza. Ja, Tonya''. Margot Robbie udało się udźwignąć główną rolę łyżwiarki figurowej, która chcąc zdobyć medal olimpijski, nie cofnie się przed niczym. Otrzymała za nią po raz pierwszy nominację do Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową. Chociaż statuetkę odebrał kto inny, mogła się czuć wygraną zyskując duże uznanie.

W 2018 zagrała w ''Terminalu'' i ''Marii, Królowej Szkotów'', gdzie wcieliła się w rudowłosą, silną i zdecydowaną Elżbietę I, która dla dobra państwa decyduje się na poświęcenie własnej kuzynki.

W ''Gorącym temacie'' z 2019 roku jej rola (Kayli Pospisil) znów została doceniona przez nominację do Oscara. Chociaż ani ona, ani Charlize Theron nie otrzymały nagród, to Robbie i tak mogła się czuć wygraną (jedyną statuetkę film zdobył za najlepszą charakteryzację). W tym samym roku zagrała jeszcze Sharon Tate, zamordowaną żonę Romana Polańskiego, w ''Pewnego razu... W Hollywood'' Quentina Tarantino. 

''Ptaki Nocy'' i kolejne filmy z Margot Robbie

''Ptaki Nocy'' być może nie są arcydziełem i pokazują to oceny na filmweb.pl - przede wszystkim te wystawione przez krytyków (5,5/10), ale obsadzenie w głównej roli Margot Robbie było dobrym pomysłem twórców filmu. Jest to pokręcona historia, gdzie jako Harley Quinn walczy z narcystycznym Romanem Sionisem (Ewan McGregor). Opowiedziana przez nią historia jest specyficzna, dziwna, ale nie jest powierzchowna a grana przez Margot Robbie bohaterka jest ciekawsza, niż w ''Legionie samobójców''. Zdobywa też zdecydowanie najwyższe noty wśród wszystkich ról. 

W 2021 r. zobaczymy Margot jako Harley Quinn jeszcze dwukrotnie - w ''The Suicide Squad'' i  ''Gotham City Sirens''.

Zobacz wideo Zobacz zwiastun filmu - ''Legion Samobójców: The Suicide Squad''

Pozostałe filmy z Margot Robbie

Inne propozycje filmowe z Margot Robbie to między innymi:

  • Focus (2015), reż. Glenn Ficarra, John Requa
  • Goodbye Christopher Robin (2017), reż. Simon Curtis
  • Big Short (2015), reż. Adam McKay
  • Slaughterhouse Rulez (2018), reż. Crispian Mills

Zobacz też: Filmy z Nicole Kidman. Te produkcje warto obejrzeć

Więcej o: