Robert Pattinson zakażony koronawirusem. Zdjęcia do "Batmana" zostały wstrzymane

Aktor Robert Pattinson został zakażony koronawirusem. Z tego powodu studio filmowe Warner Bros po raz kolejny zostało zmuszone do wstrzymania produkcji filmu "The Batman".
Zobacz wideo Robert Pattinson jako mroczny Batman! Zwiastun DC FanDome

Informację o zakażeniu aktora podała w czwartek agencja Reuters oraz magazyny "Vanity Fair" i "Hollywood Reporter". W oświadczeniu studia Warner Bros. napisano natomiast o "członku produkcji" filmu "The Batman", u którego testy potwierdziły zakażenie - nie podano więc nazwiska zakażonego.

Robert Pattinson zakażony koronawirusem. Studio wstrzymało plan zdjęciowy do filmu "The Batman"

Warner Bros. dodało, że zakażona osoba jest odizolowana, a cała produkcja przestrzega zaleceń sanitarnych. Z tego powodu produkcja filmu jest tymczasowo wstrzymana.

Zdjęcia do "The Batman" zostały wznowione zaledwie trzy dni temu po długiej przerwie wywołanej epidemią koronawirusa. Plan zdjęciowy zamknięty był bowiem od połowy marca. Pierwsze zdjęcia kręcono w Leavesden na północ od Londynu. Zgodnie z zapowiedziami produkcja ma pojawić się w kinach w październiku 2021 roku (wcześniej mówiono o czerwcu).

34-letni Robert Pattinson w "The Batman" gra tytułową rolę. Wcześniej rolę Batmana odrzucił Ben Affleck, który zagrał już w trzech filmach z tej serii. Po problematycznym osadzeniu głównej roli producenci spotkali się też z zagwozdką dotyczącą wyboru reżysera. Ostatecznie na stanowisku tym zatrudniony został Matt Reeves.

Do tej pory miało powstać około 25 proc. potrzebnego materiału. Do ukończenia filmu potrzebnych jest jeszcze około trzech miesięcy planu zdjęciowego.

Więcej o: